چطور در عرض یک هفته پنج کیلو از وزن خودتان را کم کنیم

چطور در عرض یک هفته پنج کیلو از وزن خودتان را کم کنیم

«چطور در عرض یک هفته پنج کیلو از وزن خودتان را کم کنید؟»

 

۱-آب: قبل از هر وعده غذائی تقریباً نیم لیتر آب بنوشید. این راه می تواند وزن شما را کاهش دهد چرا که باعث خوردن کمتر می شود. این روش همچنین کمک می کند که شما مقدار آب مورد نیاز بدن خود را نیز بنوشید و از خوردن مواد غذائی زیاد جلوگیری می کند.


«چگونه در عرض یک هفته پنج کیلو از وزن خودتان را کم کنید؟»

اگر به فکر کم کردن چند کیلو وزن اضافه خود هستید، به راحتی می توانید این کار را انجام دهید. رژیم های غذایی زیادی هستند که در مدت زمان اندکی می توانند وزن زیادی را از شما کم نمایند. (اما در حقیقت بسیاری از آنها ناسالم میباشند و با پیروی زیاد از آنها، صدمات زیادی را به بدن شما میرسانند.)

رعایت رژیمی مناسب می تواند وزن شما را کاهش داده و از برگشت دوباره شما جلوگیری نماید. کم کردن هر مقداری از وزن، نیازمند تغییر در نوع زندگی و عادات زندگی میباشد. غذاهایی وجود دارند که باید به طور کلی از رژیم غذائی حذف و یا کاسته گردند. ورزش را نیز باید در برنامه روزانه خود بگذارید…

همه این کارها بسیار آسان میباشد و شما خیلی ساده می توانید با قرار دادن آنها در برنامه روزانه خود به راحتی مقدار زیادی از وزن خود را کم کنید. از رژیم های غذائی ناسالم و نامناسب خودداری نمایید. عجله نکنید. چونکه با اضافه کردن مواد غذائی حذف شده به رژیم غذائی خود، به راحتی به وزن سابق برمی گردید…

وزنی که حالا دارید، می تواند تعیین کننده مقدار وزنی باشد که می خواهید بکاهید.
مشخص است که فردی که وزن بالاتری دارد، در ابتدا مقدار بیشتری از وزن خود را کم خواهد کرد. بهترین راه برای کاهش وزن استفاده از همان راه قدیمی یعنی رژیم و ورزش میباشد. همگی ما به دنبال راهی جادوئی میباشیم. اما در حقیقت استفاده از قرص ها و یا راه های سریع نتیجه ای جز بیماری ندارد. در پائین راه هایی آمده است که به وسیله آن می توانید به راحتی مقدار زیادی از وزن خود را کم نمایید:

 

بت های قلبت را بشکن

۱-آب:
پیش از هر وعده غذائی تقریباً نیم لیتر آب بنوشید. این راه می تواند وزن شما را کاهش دهد چرا که باعث خوردن غذای کمتر می گردد. این روش همچنین کمک می کند که شما مقدار آب مورد نیاز بدن خود را نیز بنوشید و از خوردن مواد غذائی زیاد پیشگیری مینماید…

 

 

۲-مقدار کالری که میخورید را از مقدار کالری مصرفی بدن کمتر کنید.

برای انکه وزن خود را کم نمایید، باید میزان کالری که مصرف می کنید از میزان کالری موجود در مواد غذائی بیشتر باشد. تمام لحظات زندگی حتی مواقعی که شما خواب هستید بدن شما در حال سوزاندن کالری میباشد. می توانید با افزایش میزان فعالیت بدن و کاهش میزان کالری دریافتی بدن، به راحتی از وزن خود بکاهید. (این روش بهترین روش کاهش وزن و سالم ماندن میباشد. بنابراین غذاهای غیر مفید را از رژیم غذائی خود حذف کرده و جای آن از مواد غذائی سالم و پرخاصیت بخورید.)

 

راز خوشبختی انسان

 

۳-مصرف فیبر را افزایش دهید:

گنجاندن فیبر، در رژیم غذائی می تواند وزن را کاهش دهد. همه حبوبات، سبزیجات خام، سبزیجات نیم پز، میوه ها، پاستاهای تهیه شده از آرد گندم ولوبیا منابع غنی فیبر میباشند. اگر از ابتدای کار، مقدار زیادی مواد فیبر دار مصرف نمایید احتمالاً دچار نفخ، اسهال و باد معده می شوید. بهمین دلیل مواد فیبر دار را کم کم به رژیم غذای خود اضافه نمایید. افزودن مقدار بیشتری آب به رژیم غذائی خود، کمک زیادی به حضم مواد غذائی فیبر دار می کند…

 

 

۴-مصرف غذاهای شیرین را متوقف کنید.

با حذف مصرف شکر در رژیم غذائی، به راحتی می توانید مقدار زیادی از وزن خود را کاهش دهید. اگر می خواهید وزن خود را سریعاً کاهش دهید، از مصرف هرگونه مواد غذائی شیرین جلوگیری نمایید. یعنی هیچ شکری را با قهوه یا چای خود نخورید، از مصرف صبحانه های شیرین خودداری کنید و حتی نوشیدنی های شیرین را هم کنار بگذاید…
مصرف کردن کربوهیدرات ها را متوقف کنید. چرا که در بدن تبدیل به مواد قندی می شود و باعث چاقی و اضافه وزن می گردد. حذف مواد غذائی حاوی کربوهیدرات می تواند باعث کاهش وزن شود. امروزه مواد غذائی زیادی وجود دارد که کربوهیدرات آنها حذف شده است. (این مواد غذائی تست شده و مورد آزمایش قرار گرفته است.)

 

 

زندگی محترمانه

 

• مواد فیبردار را در رژیم غذائی قرار دهید.
• از میوه و سبزیجات تازه بیشتر استفاده نمایید.
• مطمئن شوید که تمام مواد مورد نیاز بدن خود را روزانه مصرف میکنید. حتی میتوانید شیر و یا لبنیات کم چرب و یا بدون چربی میل نمایید.
• وزن متناسب با قد خود را کنترل نمایید…

 

 

 

۵-بسیاری از مردم اطلاع دقیقی از میزان مواد مصرفی مورد نیاز بدن خود ندارند.

در پایین نسبتهای مورد نیاز بدن آورده شده است:

 گنجاندن فیبردر رژیم غذائی می تواند باعث کاهش وزن شود. همه حبوبات، سبزیجات خام، سبزیجات نیم پز، میوه ها ،پاستاهای تهیه شده از آرد گندم ولوبیا منابع غنی فیبر هستند. اگر از ابتدای کار،مقدار زیادی مواد فیبر دار مصرف کنید احتمالاًدچار نفخ،اسهال و باد معده می شوید. بنابراین مواد فیبر دار را کم کم به رژیم غذای خود اضافه کنید. افزودن مقدار بیشتری آب به رژیم غذائی خود،کمک زیادی به حضم مواد غذائی فیبر دار می کنید.

مقدار کالری که میخورید را از مقدار کالری مصرفی بدن کمتر کنید

حدود هشتاد گرم گوشت، ماهی و یا مرغ که برابر کف دست است.
(بیست و پنج گرم پنیر و یا اندازه شصت دست.
یک قاشق چایخوری کره یا اندازه سر شصت دست.)
دانستن میزان دقیق مواد غذایی مورد نیاز بدن می تواند کمک زیادی به کم کردن وزن شما کند.
• از مصرف غذاهای منجمد خودداری کنید.
• مقدار کالری مورد نیاز بدن خود را هنگامی که می خواهید وزن خود را کاهش دهید کنترل نمایید. رژیم غذائی مناسبی را انتخاب کنید که متناسب میزان کالری دریافتی بدن شما باشد و با کاهش مقدار کالری دریافتی بدن، وزن خود را نیز بکاهید…

 

۶-ورزش کنید:

 
بسیاری از ما معتقدیم که در زندگی پرمشغله امروزه، وقت کافی برای انجام تمرینات ورزشی را نداریم. همه اینها فقط بهانه میباشد. راههای زیادی برای انجام ورزش است. برای مثال: هنگامی که سر کار هستید، به جای استفاده از آسانسور از پله ها استفاده کنید و یا قدری دورتر پارک کنید، تا بتوانید مسیر کوتاهی را پیاده روی کنید.

به جای رفتن به سینما و نشستن روی صندلی، می توانید به باشگاهی رفته و مشغول بازی هایی مانند بولینگ، تنیس و یا بازیهایی که به آنها علاقه دارید شوید. هرنوع ورزشی حتی کوچک می تواند برای شما سودمند باشد. توجه داشته باشید که هرگونه رژیم غذایی که هیچ سختی نداشته باشد، برای شما بسیار مضر و بی ثمر میباشد. (اکثر این رژیم ها افرادی را که فکر می کنند با معجزه می توانند لاغر شوند را گول زده و تولید کننده های این گونه رژیم ها را پولدار می نماید. آنها به شما خیالاتی را می فروشند که پایان راه میباشد.)

 

ملاقات خدا

 

۷-برای کم کردن وزن به فعالیت و تعهد نیاز دارید.
زمانیکه شما این تغییرات را در رژیم غذایی خود دادید، باید ورزشهای لازم را نیز در رژیم خود قرار دهید و مقاومت نمایید. نتیجه چنین تغییراتی، رسیدن به وزن دلخواه میباشد. در این صورت دوستان و اطرافیان شما این پیشرفت ناگهانی شما را تحسین میکنند…

با قطع مصرف شکر در رژیم غذائی،به راحتی می توانید مقدار زیادی از وزن خود را کاهش دهید. اگر می خواهید وزن خود را سریعاً کاهش دهید، از مصرف هرگونه مواد غذائی شیرین خودداری کنید. به این معنا است که هیچ شکری را با قهوه با چای خود نخورید،از مصرف صبحانه های شیرین خودداری کنیدو حتی نوشیدنی های شیرین را هم کنار بگذاید.

مصرف غذاهای شیرین را متوقف کنید

 

۸-شما باید روی تغییرات مثبتی که کرده اید تمرکز داشته باشید.
زمانیکه روی یکی از تغییرات تمرکز کرده اید، مطمئن باشید بهترین کاری را که می توانستید انجام دهید؛ انجام داده اید و بدانید که بهترین کار میباشد. روی مسایل مثبت تمرکز نمایید و از مسایل منفی دوری نمایید. بهتر است هر چند وقت یکبار یک روز به خودتان جایزه بدهید. (این کار باعث می شود انگیزه شما بیشتر شود و تصمیم گیرنده خوبی خواهید شد.)
منبع : نشریه آشنا

 

 

کلمات راهبردی: چاقی, وزن زیادی, سنگینی، زیاد فربهی, چاقی, سمینی ، چیز گرد, گوشتالویی, چاقی, تپلی، Obesity، افزایش, رشد, اضافه, توسعه, فزونی, تکثیر، Increase، وزن, نواخت, اصول, اهنگ موزون، Weight، کاهش, تقلیل, احیا, اختصار, ساده سازی, تنزیل، Reduction، رژیم, سازمان, روش حکومت پرهیز غذایی، Diet، غذایی, مغذی، Food، چهره, صورت, رو, وجه, رخ, قبال، بدن, بدنه, جسم, جسد, اندام, پیکر، Body، چربی, چاق, پیه، Fat، شکم, بطن، Abdomen، شکم, بطن, حفره, معده, گودی, رحم ، لاغری, ضعف جنسی, عجز, نا توانی, سستی کمر, عنن….

 قانون کارما

 

دانلود آمار جمعیت و خانوار شهرستان‌های کشور به ترتیب استان بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۹۰

راز خوشبختی و راه سعادت انسانعالی ترین هدف خلقت(ادمک های اطراف تو)بت های همیشگی قلبت رو بشکنمعنای خوشبختی واقعیحقوق حیوانات(حمایت از حقوق حیوانات)زنا زاده هم،جانشین خدا بر زمینه دختر و پسر زیر بیست سال– کودک آزارییک خبر وحشتناک(روابط نا مشروع خانوادگی)خدا ظالم نیستپولدار شدنحاجت روا شدن(اجابت دعا)چگونه پولدار شدن سعادت مند شویم شهر اهر-شهر تبریزشهر مراغهشهر مرند-شهر بناب-شهر شبسترشهرستان جلفا-شهرستان هشترودشهر میانه-شهر ملکانشهر سرابشهر آذرشهرشهرستان کلیبر-استان اذربایجان شرقی-استان اذربایجان غربیشهرستان ارومیهشهر مهاباد-شهرستان سلماس-شهرستان خویشهر میاندوابشهرستان نقده-ایستا روستای مرموز در قلب ایرانشهرستان طالقان-شهرستان نظرآباد-شهر ساوجبلاغ(هشتگرد)- شهرستان اقلیدشهرسورمقاستان البرز(شهر کرج)شهرستان آبادهشهرستان مرودشت-شهر شیراز-استان فارس-ضعف اعصاب-ارامش اعصاب-محمد شهر کرجماهدشت کرج-مشکین دشت کرج-کمالشهر کرج-چهار باغ کرج- شهر جدید هشتگرد-شهرستان فیروز آبادشهر جهرمشهر کازرونشهر ارسنجانشهر دارابشهر پاسارگادشهر بوانات شهرستان استهبانشهر خرامهشهر خرم بیدشهر خنج-شهر زرین دشت-شهر سپیدانشهر سروستان-شهرستان فراشبندشهر فساشهر قیروکارزین-شهرستان کوارشهرستان گراششهرستان لارستانشهر لامرد-شهرستان ممسنیشهرستان نی ریزاستان گیلانشهر فومنشهر آستاراشهرستان رودبارشهر رودسرشهر لاهیجانشهرستان آستانه اشرفیهشهر بندر انزلیشهر رشتشهر لنگروداستان سمنانشهرستان دامغانشهرستان شاهرودشهرستان گرمسارشهرستان مهدیشهرشهر ایوانکی-شهر آراداناستان مازندران-شهرستان آملشهر چالوسشهر محمودآبادشهر رامسر-شهرستان نورشهر بابلشهر ساریشهر قائمشهر-شهر بهشهرشهر تنکابنشهر نوشهرشهر نکاجزیره زیبای کیشافتتاحیه واختتامیه فوتبال جام جهانی ۲۰۱۴-شهر همدان و غار علیصدر-شهر نهاوند-رژیم لاغری-تناسب اندام-کاهش وزن-شهرستان نمک آبرود-شهرستان اسدآباد-معلم کیست-آب کردن چربیهای شکمی-فلسفه شب یلدا- بیمه معلم-رژیم چاقی برای لاغرها-وظایف معلم-راز لاغری و کاهش وزن-راز چای سبز و لاغری-راز موفقیت معلم موفق-چگونه چاق شویم-چگونه معلمی باشیم-کاهش وزن سریع-معلمان فعال و موفق-ویژگی معلمین نمونه-تاریخ آزمون استخدام معلمین شرکتی-معلمین خلاق-لاغری در یک هفته-ثبت نام معلمین-شهرستان شهسوار-غلبه بر وسوسه خوردن خوراکیها-طب سوزنی و لاغری-با نخوردن لاغر نمیشوید-۱۵ پیشنهاد برای لاغری سریع-بیمه عمر و سرمایه گذاری معلم-بیمه طلایی معلم-شرکت بیمه معلم-رسالت و مقام معلم-بیمه اشخاص و معلم-شهرستان ملایر-بیمه آرامش خانواده معلم-بیمه معلم ویژه فرهنگیان-بیمه های حوادث-بیمه مکمل گروهی معلم-بیمه درمان مسافران خارج از کشور-مزایای بیمه معلم-راه حلی برای چاق شدن-شناخت استعداد دانش آموزان- دیدنیهای مشهد-دیدنیهای نیشابور-دیدنیهای استان خراسان رضوی-دیدنیهای ایران-دیدنیهای سبزوار-

تهیه و تنظیم: خوش روزگار

یک دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید

  1. فاطمه گفت:

    خوب بود لاغری؛ کاهش وزن… متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.