۱۵ پیشنهاد کم‌حجم و پرکالری برای اضافه کردن وزن و ۱۰ راه افزایش اشتها

۱۵ پیشنهاد کم‌حجم و پرکالری برای اضافه کردن وزن و ۱۰ راه افزایش اشتها

“اگر اضافه‌وزن دارید، نخوانید!”

  ممکن است این سۆال، سۆال شما هم بوده باشد: افراد لاغری که اشتهای کافی برای خوردن غذا ندارند، از چه طریقی می‌توانند بدون اضافه کردن حجم غذا یا میان‌وعده خود، کالری غذایشان را افزایش دهند و وزنشان را بالا ببرند؟

«۱۵ پیشنهاد کم‌حجم و پرکالری»

 
«۱۵ پیشنهاد کم‌حجم و پرکالری»

  ممکن است این سۆال، سۆال شما هم بوده باشد: افراد لاغری که اشتهای کافی برای خوردن غذا ندارند، از چه طریقی می‌توانند بدون اضافه کردن حجم غذا یا میان‌وعده خود، کالری غذایشان را افزایش دهند و وزنشان را بالا ببرند؟

متاسفانه برخی از افراد برای افزایش وزن، غذاهای پرکالری، چرب ولی بدون ارزش تغذیه‌ای مصرف میکنند؛ ولی بعد از مدتی که به وزن دلخواه رسیدند، دچار مشکلات فراوانی می‌شوند. (به همین دلیل در این مطلب راه‌هایی برای افزایش کالری وعده‌ها و میان‌وعده‌های غذایی پیشنهاد می‌کنیم.)
 
۱٫ پودر مغزها + نان و پنیر یا کره و مربا

می‌توانید در وعده صبحانه، مقداری مغز بادام، بادام زمینی، گردو، فندق و پسته خام را با هم آسیاب کنید و هر روز صبح حدود ۲ قاشق غذاخوری از این پودر پرانرژی و سرشار از خاصیت را روی لقمه نان و پنیر یا کره و مربایتان بریزید…

 

بت های قلبت را بشکن

 
۲٫ موز + کره بادام زمینی “( برای چاق شدن)”
کره بادام زمینی طعم شیرینی دارد و صبحانه مورد علاقه بیشتر بچه‌ها و افراد لاغر میتواند باشد. شما می‌توانید انرژی این صبحانه خوشمزه را با افزودن موز و کنجد به آن تا ۲ برابر زیاد کنید…

 
۳٫ خرما و پسته + شیر- برای افراد لاغر
بهتر میباشد، افراد لاغر به جای چای، در وعده صبحانه خود شیر بنوشند. شیر کم‌چرب که با خرمای پوست‌کنده و پودر مغز پسته خام مخلوط شده باشد، پرانرژی‌ترین و مقوی‌ترین نوشیدنی برای صبحانه یک فرد لاغر است.
 
۴٫ موز و عسل + شیر

می‌توانید در وعده صبحانه، مقداری مغز بادام، بادام زمینی، گردو، فندق و پسته خام را با هم آسیاب کنید و هر روز صبح حدود ۲ قاشق غذاخوری از این پودر پرانرژی و سرشار از خاصیت را روی لقمه نان و پنیر یا کره و مربایتان بریزید.

برای چاق شدن

اگر میلی به خوردن شیر و خرما ندارید، یا ترجیح می‌دهید شیر جزو اجزای تشکیل‌دهنده میان‌وعده صبحتان هم باشد، می‌توانید یک لیوان شیر ۵/۲ درصد چربی را با یک موز و یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کرده و میل نمایید؛ تا کالری دریافتی میان‌وعده‌تان افزایش یابد.
خیلی از افراد عادت دارند همراه غذا ماست یا دوغ بخورند. برای افزایش کالری ماست و دوغ می‌توان کمی گردوی خرد شده به آن‌ها اضافه نمود

۵٫ عسل + میوه‌ها
اگر لاغر هستید و می‌خواهید یک یا دو میوه در میان‌وعده صبح میل نمایید، بهتر است آن‌ها را پوست بکنید و با یک قاشق غذاخوری عسل، طعم دارشان نمایید. البته به شرطی که شیر موز را با عسل نخورده باشید.

 

 

۶٫ کنجد + برنج
یکی از راه‌های بالا بردن کالری برنج این است که، به ازای هر ۳ قاشق غذاخوری برنج پخته، یک قاشق چای‌خوری کنجد خام به آن بیافزایید. کنجد، علاوه بر خوش‌طعم کردن برنج و بالا بردن کالری آن، باعث تامین بخشی از نیاز روزانه بدن به اسیدهای چرب غیراشباع و ضروری هم می‌گردد.

 
۷٫ ذرت و نخودفرنگی + سالاد
ذرت و نخودفرنگی، از سبزی‌های نشاسته‌ای میباشند و کالری‌شان از سایر سبزی‌ها بالاتر است. به همین دلیل به افراد لاغر سفارش میگردد، این سبزی‌های خوش‌رنگ و خوش‌طعم را همراه روغن زیتون در سالاد بریزند؛ تا کالری دریافتی‌شان از طریق مصرف سالادها هم اضافه شود…

 راز خوشبختی انسان

 

۸٫ تخم‌مرغ آب‌پز + سالاد
از دیگر راه‌های افزایش کالری سالاد سبزی، افزودن یک عدد تخم‌مرغ پخته رنده شده و متوسط به یک بشقاب سالاد میباشد. می‌توانید این سالاد را با سسی که مخلوطی از مایونز کم‌چرب، روغن زیتون، ماست کم‌چرب و آویشن است، مصرف نمایید. (این سس هم می‌تواند به بالاتر رفتن کالری سالاد کمک نماید.)

 

 
۹٫ پوره سیب‌زمینی + مرغ و ماهی
اگر تمایلی به خوردن سالاد با غذاهایی مانند مرغ یا ماهی ندارید، می‌توانید یک پوره سیب‌زمینی متفاوت را به عنوان کنار بشقابی اماده نمایید. پوره سیب‌زمینی همراه مرغ و ماهی باید با ترکیبی از یک سیب‌زمینی متوسط پخته و رنده شده، یک هویج متوسط نیم‌پز و رنده شده، ۱ قاشق غذاخوری ذرت پخته، کمی آویشن و یک قاشق غذاخوری مایونز کم‌چرب اماده شده باشد. این پوره خوشمزه گذشته از زیاد کردن اشتها، کالری دریافتی را هم تا حد قابل قبولی بالا می‌برد…

اگر میلی به خوردن شیر و خرما ندارید، یا ترجیح می‌دهید شیر جزو اجزای تشکیل‌دهنده میان‌وعده صبحتان هم باشد، می‌توانید یک لیوان شیر ۵/۲ درصد چربی را با یک موز و یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کرده و میل نمایید؛ تا کالری دریافتی میان‌وعده‌تان افزایش یابد.

رژیم چاقی صحیح

 

 
۱۰٫ گردو + ماست و دوغ
خیلی از افراد عادت دارند همراه غذا ماست یا دوغ بخورند. برای افزایش کالری ماست و دوغ می‌توان کمی گردوی خرد شده به آن‌ها افزود.
بهتر است افراد لاغر به جای چای، در وعده صبحانه خود شیر بنوشند. (شیر کم‌چرب که با خرمای پوست‌کنده و پودر مغز پسته خام مخلوط شده باشد، پرانرژی‌ترین و مقوی‌ترین نوشیدنی برای صبحانه یک فرد لاغر میباشد.)

 

۱۱٫ کره + سیب‌زمینی تنوری
اگر ۳-۲ ساعت پس از صرف ناهار احساس گرسنگی نمودید، خوردن یک عدد سیب‌زمینی پخته یا تنوری که با کره، آویشن یا پونه و نمک به صورت پوره درآمده است، را به شما توصیه مینماییم…
 
۱۲٫ کیک خانگی + چای
خوردن یک برش متوسط کیک خانگی یا کیک اسفنجی ساده، همراه چای یا شیر عصرانه، کالری این میان‌وعده را می افزاید. بهتر است افراد لاغر، انواعی از کیک اسفنجی را انتخاب نمایند که مغز گردو، کشمش یا کنجد هم در ان مخلوط باشد.
 
۱۳٫ مغزها + بستنی
خوردن بستنی به عنوان عصرانه، به بیشتر افراد لاغر سفارش میگردد. این افراد می‌توانند بستنی ساده را با انواع مغزها از جمله گردو، بادام، کنجد، فندق یا حتی پسته، طعم دار نمایند و کالری‌اش را زیاد نمایند.

 
۱۴٫ پنیر پیتزا + غذاهای حاضری
پنیر پیتزا یکی از پرکالری‌ترین انواع پنیرهاست که بد نیست در رژیم غذایی افراد لاغر قرار گیرد. خوردن انواع کتلت، کوکو، ساندویچ، سیب‌زمینی پخته، مرغ سوخاری، پیتزا و حتی پاستا و ماکارونی با پنیر پیتزا هم اشتهای این افراد لاغر را زیاد می‌کند و هم کالری دریافتی‌شان را می افزاید…

 

زندگی محترمانه

 
۱۵٫ پنیر صبحانه + تخم‌مرغ
اگر دوست دارید یک تخم‌مرغ پخته یا نیمرو را به عنوان شام بخورید، بهتر است با حداقل ۲ کف دست نان و حدود ۱ قوطی کبریت پنیر صبحانه باشد. افزودن کمی پونه به تخم‌مرغ و پنیر، طعم فوق‌العاده‌ای به آن می‌دهد. (با افزودن پنیر به تخم‌مرغ، هم کالری آن را بالا می‌برید و هم دیگر نیازی به افزودن نمک نخواهید داشت.)
 

اگر لاغر هستید و می‌خواهید یک یا دو میوه در میان‌وعده صبح میل نمایید، بهتر است آن‌ها را پوست بکنید و با یک قاشق غذاخوری عسل، طعم دارشان نمایید. البته به شرطی که شیر موز را با عسل نخورده باشید.

رژیم مناسب

«۱۰ راه افزایش اشتها»

افزودن سبزی‌های رنگی مختلفی مانند هویج، ذرت، بروکلی، نخودفرنگی، لوبیا سبز و قارچ به بشقاب غذا می‌تواند اشتهای شما را دوبرابر نماید.

 برخی از افراد بدغذا – به خصوص بچه‌ها – زیاد مایل به مصرف سبزی‌های بخارپز نیستند، به همین دلیل می‌توان گروهی از سبزی‌ها مانند هویج، گوجه‌فرنگی، فلفل ‌دلمه‌ای، قارچ یا بروکلی را به جای بخارپز کردن با رنده درشت به صورت خام رنده و با کمی آب‌لیمو، سس مایونز یا خردل و نمک آن‌ها را خوشمزه نمود و در کنار بشقاب غذا گذاشت…

سبزی‌های دیگر مانند ذرت، لوبیا و نخودفرنگی را هم می‌توان برای بهبود طعمشان با روغن زیتون و نمک پخت و با سس خردل طعم‌دارشان نمود؛ تا اشتها بیش از پیش تحریک گردد. (این راه، یکی از راه‌های پیشنهادی برای افزایش اشتها میباشد.)

البته ۱۰ راه دیگر هم برای افزایش اشتها وجود دارد که آن‌ها را بیان میکنیم:

 

 
۱٫ از آب مرکبات غافل نشوید
یکی از راه‌های افزایش اشتها، گنجاندن آب انواع مرکبات، به عنوان نوشیدنی همراه وعده‌های اصلی غذا میباشد. مرکبات حاوی انواع مختلفی از ویتامین‌ها از جمله ویتامین C و اسیدفولیک میباشند. اسیدفولیک یکی از ترکیب‌های افزایش‌دهنده اشتها میباشد. با این توصیف شما می‌توانید برای افزایش اشتهای خود یا فرزند بدغذایتان، یک لیوان آب پرتقال، نارنگی، گریپ‌فروت، لیمو شیرین یا حتی شربت آب‌لیموی خنک را کنار بشقاب غذا قرار دهید و کمی از آن را قبل و کمی از آن را هم بین غذا مصرف نمایید.
ضمن اینکه کالری دریافتی از طریق مصرف آب‌میوه‌های طبیعی و تازه می‌تواند به روند افزایش وزن افراد لاغر هم کمک نماید. سبزی‌های برگ سبز تیره مانند اسفناج و بروکلی، لوبیا، نخود، عدس، کرفس تازه، هویج، بامیه و مارچوبه هم جزو بزرگ‌ترین منابع طبیعی دریافت اسیدفولیک میباشند، که گنجاندن آن‌ها در کنار غذای اصلی می‌تواند باعث افزایش اشتها گردد…
 

 

ملاقات خدا

 

۲٫ سالاد کرفس را دریابید
کرفس حاوی آب فراوانی است و مصرف آن علاوه بر پیشگیری از یبوست، می‌تواند اشتهای افراد را هم زیاد کند. عطر و طعم کرفس خام و تازه می‌تواند بهترین محرک سیستم بویایی باشد و اشتهای افراد را هم برای خوردن یک غذای مفصل بیافزاید. در نتیجه شما می‌توانید برای افزایش اشتها، سالاد کرفس را در کنار برخی از وعده‌های غذایی‌تان داشته باشید. سالاد کرفس را می‌توان با ترکیبی از کرفس تازه و خردشده، هویج بخارپز نگینی، نخودفرنگی، ذرت بخارپز، جعفری ساطوری، زیتون سیاه بدون هسته و قارچ بخارپز تهیه و آن را با آب‌لیموی تازه یا سرکه بالزامیک و روغن زیتون طعم‌دار نمود!

 

۳٫ شکلات تلخ بخورید

افزودن سبزی‌های رنگی مختلفی مانند هویج، ذرت، بروکلی، نخودفرنگی، لوبیا سبز و قارچ به بشقاب غذا می‌تواند اشتهای شما را دوبرابر نماید.


«۱۰ راه افزایش اشتها»

 

یکی از راه‌های زیاد کردن اشتها، گنجاندن مواد غذایی حاوی عنصر روی؛ در برنامه غذایی روزانه میباشد و شکلات تلخ و پودر کاکائو جزو خوراکی‌های حاوی روی میباشند، که مصرف آن‌ها علاوه بر بالا بردن اشتها، باعث زیاد شدن وزن در افراد لاغر هم می‌گردد. (شما می‌توانید یک لیوان شکلات تلخ گرم یا شیرکاکائو را به عنوان میان‌وعده صبح یا عصرتان انتخاب نمایید؛ تا اشتهایتان برای خوردن ناهار و شام افزایش یابد.)

تخمه کدو و هندوانه، بادام، بادام‌زمینی، نخودفرنگی، شیر و سینه مرغ هم از دیگر منابع دریافت عنصر روی یا همان زینک هستند. به همین دلیل اضافه کردن کمی تخمه کدو یا هندوانه به سالاد فصل می‌تواند اشتهای شما را برای خوردن غذا دو برابر نماید!

 

 
۴٫ پروتئین‌های حیوانی مصرف کنید؛
پروتئین‌های حیوانی مانند گوشت مرغ، جگر، شیر، پنیر، ماهی و ماست حاوی ویتامین ۱۲ B  میباشند. این ویتامین یکی از مهم‌ترین ویتامین‌های افزایش‌دهنده اشتهاست. به همین دلیل به افراد بدغذا سفارش میگردد، حداقل روزی یک مرتبه پروتئین حیوانی را در برنامه غذایی‌شان داشته باشند. پروتئین‌های حیوانی اگر بخارپز، گریل، تنوری یا سرخ‌شده باشند، بیشتر باعث افزایش اشتها و ایجاد تمایل برای مصرف غذای بیشتر می‌گردند…

 

قانون کارما

 

۵٫ برنج سرخ‌شده بخورید؛
یک راه افزایش اشتها و لذت بردن از غذا خوردن، تغییر شیوه پخت‌وپز و ایجاد طعم‌های جدید در برنامه غذایی خانواده میباشد. اگر عادت به خوردن برنج دم‌کرده یا آبکش دارید، بهتر است از امروز عادتتان را تغییر دهید و برنج سرخ‌شده (ته‌چین) را هم جایگزین نمایید. برای تهیه برنج سرخ شده، باید ابتدا برنج را تا حد نرم شدن در آب بجوشانید. سپس آن را با زرده تخم‌مرغ و کمی نمک و زعفران طعم‌دار کنید. حالا کف ماهیتابه را با روغن چرب کنید و برنج را در آن سرخ کنید. به جای زرده تخم‌مرغ می‌توان از جعفری، گشنیز یا حتی اسفناج هم برای طعم‌دار کردن برنجی که قرار است سرخ شود، جایگزین نمایید…
(یکی از راه‌های افزایش اشتها، گنجاندن مواد غذایی حاوی عنصر روی در برنامه غذایی روزانه است و شکلات تلخ و پودر کاکائو جزو خوراکی‌های حاوی روی میباشند.)

 

 

۶٫ به گوشت، آب‌لیمو و گلپر بزنید؛

کرفس حاوی آب فراوانی است و مصرف آن علاوه بر پیشگیری از یبوست، می‌تواند اشتهای افراد را هم زیاد کند. عطر و طعم کرفس خام و تازه می‌تواند بهترین محرک سیستم بویایی باشد و اشتهای افراد را هم برای خوردن یک غذای مفصل بیافزاید. در نتیجه شما می‌توانید برای افزایش اشتها، سالاد کرفس را در کنار برخی از وعده‌های غذایی‌تان داشته باشید.

پروتئین‌های حیوانی مصرف کنید

 

انواع غذاهای گوشتی مانند مرغ، ماهی یا حتی گوشت قرمز را با آب‌لیموی تازه، سرکه بالزامیک یا گلپر همراه نمک، فلفل سیاه و کمی روغن زیتون طعم‌دار، سپس آن‌ها را کمی بخارپز یا سرخ نمایید. طعم منحصر به فرد غذاهای گوشتی که با این روش طعم‌دار و پخته می‌شوند، هر آدم بدغذایی به سمت میز غذا کشانده میشود و اشتهایش را هم دوچندان می‌نماید…
 
۷٫ غذایتان را آرایش کنید
سفره‌آرایی و آرایش بشقاب غذا یکی از بهترین راه‌های افزایش اشتها میباشد. بد نیست چند مدل آرایش غذا و میز غذا را آموزش ببینید و آن‌ها را هنگام سرو وعده‌های اصلی غذایی انجام بدهید. بهترین راه آرایش غذا، قرار دادن آن در بشقابی بزرگ، سفید و تزیین کردن آن با انواع سبزی‌های بخارپز رنگی و سس‌های گوناگن میباشد. وقتی بشقاب غذا بزرگ باشد، حجم غذای داخل آن کم به نظر می‌رسد و افراد کوچک و بزرگ، تمایل بیشتری به خوردن تمام غذایشان می یابند…

 

 
۸٫ پنیر پیتزا را فراموش نکنید  
استفاده از پنیر پیتزا در انواع غذاهای نانی و ساندویچی، علاوه بر خوش‌طعم کردن آن‌ها می‌تواند باعث افزایش اشتهای شما گردد. مصرف پنیر پیتزا می‌تواند افزایش دریافت کالری را هم برای افراد لاغر و بچه‌ها بدنبال داشته باشد. (اگر پنیر پیتزا را با کنجد مخلوط نمایید، طعم آن را مطلوب‌تر و ظاهر غذایتان را هم زیباتر خواهید نمود.)

 

خدا غم را نیافرید

 
۹٫ ظرف‌های غذایتان را رنگی کنید
اگر شناختی از روان‌شناسی رنگ‌ها داشته باشید، حتماً می‌دانید که رنگ‌های گرم و زنده مانند نارنجی، ارغوانی، قرمز و زرد تیره، می‌توانند اشتها را افزایش دهند. با این حساب شما می‌توانید برای افراد بدغذا یا کم‌اشتها ظرف‌هایی رنگی روی میز غذا استفاده نمایید؛ از بشقاب و لیوان خودشان گرفته تا دیس غذا و پارچ آب!
 

یکی از راه‌های افزایش اشتها، گنجاندن آب انواع مرکبات، به عنوان نوشیدنی همراه وعده‌های اصلی غذا میباشد. مرکبات حاوی انواع مختلفی از ویتامین‌ها از جمله ویتامین C و اسیدفولیک میباشند.

راههای اضافه وزن

۱۰٫ از چاشنی‌ها کمک بگیرید
انواع سس‌ها، ادویه‌ها، ترشی‌ها و شورها جزو چاشنی‌های غذایی بشمار میروند، که مصرف آن‌ها همراه غذا می‌تواند افزایش اشتها را در پی داشته باشد. ادویه‌هایی مانند: پودر لیمو، فلفل سیاه، پودر آویشن و ریحان بنفش، هم می‌توانند عطر و طعم سالادها و غذاهای سرد را فوق‌العاده متفاوت و مطلوب کنند و باعث افزایش اشتها گردند…
بخش تغذیه و آشپزی تبیان

 

روح قدیس آسمانی

 

کلمات راهبردی: چاقی, وزن زیادی, سنگینی، زیاد فربهی, چاقی, سمینی ، چیز گرد, گوشتالویی, چاقی, تپلی، Obesity، افزایش, رشد, اضافه, توسعه, فزونی, اندام, پیکر، Body، چربی, چاق, پیه، Fat، شکم, بطن، Abdomen، شکم, بطن,تکثیر، Increase، وزن, نواخت, اصول, اهنگ موزون، Weight، کاهش, تقلیل, احیا, اختصار, ساده سازی, تنزیل، Reduction، رژیم, سازمان, روش حکومت پرهیز غذایی، Diet، غذایی, مغذی، Food، چهره, صورت, رو, وجه, رخ, قبال، بدن, بدنه, جسم, جسد,  حفره, معده, گودی, رحم ، لاغری, ضعف جنسی, عجز, نا توانی, سستی کمر, عنن…

 

دانلود آمار جمعیت و خانوار شهرستان‌های کشور به ترتیب استان بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۹۰

راز خوشبختی و راه سعادت انسانعالی ترین هدف خلقت(ادمک های اطراف تو)بت های همیشگی قلبت رو بشکنمعنای خوشبختی واقعیحقوق حیوانات(حمایت از حقوق حیوانات)زنا زاده هم،جانشین خدا بر زمینه دختر و پسر زیر بیست سال– کودک آزارییک خبر وحشتناک(روابط نا مشروع خانوادگی)خدا ظالم نیستپولدار شدنحاجت روا شدن(اجابت دعا)چگونه پولدار شدن سعادت مند شویم شهر اهر-شهر تبریزشهر مراغهشهر مرند-شهر بناب-شهر شبسترشهرستان جلفا-شهرستان هشترودشهر میانه-شهر ملکانشهر سرابشهر آذرشهرشهرستان کلیبر-استان اذربایجان شرقی-استان اذربایجان غربیشهرستان ارومیهشهر مهاباد-شهرستان سلماس-شهرستان خویشهر میاندوابشهرستان نقده-ایستا روستای مرموز در قلب ایرانشهرستان طالقان-شهرستان نظرآباد-شهر ساوجبلاغ(هشتگرد)- شهرستان اقلیدشهرسورمقاستان البرز(شهر کرج)شهرستان آبادهشهرستان مرودشت-شهر شیراز-استان فارس-ضعف اعصاب-ارامش اعصاب-محمد شهر کرجماهدشت کرج-مشکین دشت کرج-کمالشهر کرج-چهار باغ کرج- شهر جدید هشتگرد-شهرستان فیروز آبادشهر جهرمشهر کازرونشهر ارسنجانشهر دارابشهر پاسارگادشهر بوانات شهرستان استهبانشهر خرامهشهر خرم بیدشهر خنج-شهر زرین دشت-شهر سپیدانشهر سروستان-شهرستان فراشبندشهر فساشهر قیروکارزین-شهرستان کوارشهرستان گراششهرستان لارستانشهر لامرد-شهرستان ممسنیشهرستان نی ریزاستان گیلانشهر فومنشهر آستاراشهرستان رودبارشهر رودسرشهر لاهیجانشهرستان آستانه اشرفیهشهر بندر انزلیشهر رشتشهر لنگروداستان سمنانشهرستان دامغانشهرستان شاهرودشهرستان گرمسارشهرستان مهدیشهرشهر ایوانکی-شهر آراداناستان مازندران-شهرستان آملشهر چالوسشهر محمودآبادشهر رامسر-شهرستان نورشهر بابلشهر ساریشهر قائمشهر-شهر بهشهرشهر تنکابنشهر نوشهرشهر نکاجزیره زیبای کیشافتتاحیه واختتامیه فوتبال جام جهانی ۲۰۱۴-شهر همدان و غار علیصدر-شهر نهاوند-رژیم لاغری-تناسب اندام-کاهش وزن-شهرستان نمک آبرود-شهرستان اسدآباد-معلم کیست-آب کردن چربیهای شکمی-فلسفه شب یلدا- بیمه معلم-رژیم چاقی برای لاغرها-وظایف معلم-راز لاغری و کاهش وزن-راز چای سبز و لاغری-راز موفقیت معلم موفق-چگونه چاق شویم-چگونه معلمی باشیم-کاهش وزن سریع-معلمان فعال و موفق-ویژگی معلمین نمونه-تاریخ آزمون استخدام معلمین شرکتی-معلمین خلاق-لاغری در یک هفته-ثبت نام معلمین-شهرستان شهسوار-غلبه بر وسوسه خوردن خوراکیها-طب سوزنی و لاغری-با نخوردن لاغر نمیشوید-۱۵ پیشنهاد برای لاغری سریع-بیمه عمر و سرمایه گذاری معلم-بیمه طلایی معلم-شرکت بیمه معلم-رسالت و مقام معلم-بیمه اشخاص و معلم-شهرستان ملایر-بیمه آرامش خانواده معلم-بیمه معلم ویژه فرهنگیان-بیمه های حوادث-بیمه مکمل گروهی معلم-بیمه درمان مسافران خارج از کشور-مزایای بیمه معلم-راه حلی برای چاق شدن-شناخت استعداد دانش آموزان- دیدنیهای مشهد-دیدنیهای نیشابور-دیدنیهای استان خراسان رضوی-دیدنیهای ایران-دیدنیهای سبزوار-

تهیه و تنظیم: خوش روزگار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.