غلبه بر وسوسه خوردن خوراکیها، رژیم غذایی سالم و ناسالم، چاقی و لاغری

غلبه بر وسوسه خوردن خوراکیها، رژیم غذایی سالم و ناسالم، چاقی و لاغری

«غلبه بر وسوسه خوردن خوراکیها»

 

همیشه و همه جا خوراکی‌هایی هستند که شما را وسوسه می‌نمایند و مقاومت در برابر آنها خیلی سخت می‌باشد.

غلبه بر وسوسه خوردن خوراکیها

 همیشه و همه جا خوراکی‌هایی هستند که شما را وسوسه می‌نمایند و مقاومت در برابر آنها خیلی سخت می‌باشد. زمانیکه دختر کوچک‌تان برای شام پیتزا سفارش داده و شما می‌خواهید سالاد کاهو و گوجه‌فرنگی بخورید، به نظر عادی است، ولی قرار گرفتن در آن وضعیت و وسوسه نشدن برای برداشتن یک برش پیتزا کار بسیار سختی است. بعضی وقتا یکی از اطرافیان از خوردن چیزی با آب و تاب فراوان تعریف و آن را به ما تعارف می‌نماید و ما حتی اگر گرسنه هم نباشیم، میل زیادی به خوردن آن پیدا می‌کنیم…
در این شرایطی بدن ما هورمون دوپامین ترشح می‌نماید، که بخشی از مغز را روشن کرده و اشتها را تحریک و ما را مجبور می‌کند که از آن چیزی که می‌خواهیم، بیشتر بخوریم. نه گفتن به تمام غذاهایی که ارزش غذایی زیادی ندارند ولی هوس انگیز هستند، غیر ممکن نمی‌باشد!

 

بت های قلبت را بشکن

 

با به کارگیری بعضی روشهای ساده، می‌توان به میل فراوان برای خوردن غذاهای بسیار شیرین و یا بسیار شور غلبه کرد. با حفظ و نگهداری رژیم غذایی سالم مراقبت در برابر میل به خوردن غذاها در دو هفته، این تمایل تقریباً محو شده و از بین می‌رود و بعد از مدت کوتاهی دیگر برای شما وسوسه کننده نخواهد بود. کاری که باید انجام دهید، یادگیری مقابله با شرایطی است که باعث شکستن رژیم غذایی می‌گردند!

 

 

 
«شرایطی که باعث شکستن رژیم غذایی می‌شوند»

 

سومین عامل تحریک کننده: غذاهای مهمانی شب گذشته همه هوس انگیز بودند و انگار شما را بسوی خود میکشانند.

پرخوری عامل اصلی چاقی

اولین عامل محرک و چاق کننده:

 

وقتی شما احساس بی‌حالی و غمگینی می‌کنید و می‌خواهید چیزی بخورید تا باز سرحال و شاد شوید…
یک لحظه صبر کنید و احساس واقعی خود را بررسی کنید. آیا دچار استرس هستید؟ آیا جر و بحث با همسرتان، شما را غمگین کرده است؟ شما باید اول از احساسات خود آگاه شوید. به جای آنکه به طرف آشپزخانه بروید، میل و هوس اصلی خود را بررسی کنید. بر اساس پژوهش‌ها و تحقیقات، افرادی که از نظر احساسی در موقعیت بهتری هستند و برای غذاخوردن به رستوران می‌روند، انتخاب‌های سالم‌تری دارند؛ بدون آنکه به مغذی بودن آن غذاها توجه کرده باشند؛ بنابراین حس و حال و روحیه شما تاثیر مستقیم روی غذا خوردن و انتخاب‌های‌تان دارد. وقتی ناراحت، افسرده، عصبانی و … هستید؛ به سراغ غذا خوردن نروید و راه موثر دیگری برای سرکوب و مقابله با این احساسات بیابید!

 

 

 
دومین عامل محرک و چاق کننده:

 

مقدار زیادی از بستنی مورد علاقه‌تان را خریده‌اید، ولی این مقدار برای یک نفر زیاد است.
سعی کنید هنگام خرید محصولات و مواد غذایی تحریک‌کننده که حاوی چربی، قند و نمک فراوان می‌باشند، کمتر بخرید، یا اینکه آنها را برای کودکان یا مهمانان احتمالی بگذارید. به این مساله به چشم یک واکسن کنترل‌کننده اشتهای کاذب توجه کنید. کم خوردن خوراکیها به ما کمک می‌نماید، این مشکل را تا حد زیادی برطرف نماییم. بعد از گذشت مدتی به نوعی خویشتن‌داری می‌رسیم، که باعث می‌شود میل به غذاها در ما کاهش پیدا کند!

 راز خوشبختی انسان

 

 
سومین عامل تحریک کننده:

غذاهای مهمانی شب گذشته همه هوس انگیز بودند و انگار شما را بسوی خود جذب می‌کنند.
خودتان را با چیز دیگری مشغول نمایید، تا حواس‌تان پرت شود؛ مثلاً شروع به صحبت کردن با دیگران کرده یا اینکه به میزبان کمک نمایید. سعی کنید سرتان را به جهتی که خوراکی‌ها و غذاها قرار گرفته‌اند، بر نگردانید، یا روی یک غذای خاص، تمرکز نکنید…

میل و هوس در حافظه کوتاه‌مدت ما هستند، که در یک لحظه فقط می‌تواند تعداد محدودی از چیزها را حفظ و نگهداری نماید. تحقیقات نشان می‌دهند، افرادی که مراقب افزایش وزن‌شان می‌باشند، اگر در ذهن شان آن غذایی که واقعاً دوست دارند، مجسم کنند و بعد غذای دیگری در برابرشان گذاشته شود، ۳۰ درصد کمتر میل به خوردن آن پیدا می‌کنند. (در مواقع گرسنگی، از میان وعده‌های سالم میل کنید؛ مثلا یک سیب بخورید. اگر غذاهای خوش آب و رنگ در مقابل چشمانتان هست و ناراحتید که چرا نمی‌توانید آنها را بخورید، بهتر است خودتان را با کار دیگری سرگرم کنید، زیرا در مواقعی که گرسنه هستید، کنترل امیال خیلی سختتر است.)

 

دومین عامل محرک و چاق کننده: مقدار زیادی از بستنی مورد علاقه‌تان را خریده‌اید، ولی این مقدار برای یک نفر زیاد است.

رژیم سالم برای لاغری

 

 
چهارمین عامل محرک و چاق کننده:

 

شما در مسیر بازگشت به خانه هستید و بناگاه در طول مسیر به فست فود مورد علاقه‌تان می‌رسید و وسوسه می‌شوید به انجا بروید.
سعی کنید مسیرتان را عوض کنید. حتی در مواقعی که پیاده‌روی می‌کنید، حتی اگر راه‌تان طولانی‌تر شود اینکار را انجام بدهید. ممکن است در مسیر خانه یک بستنی‌فروشی، ساندویچی، رستوران و ……. باشد، که شما تمایل زیادی برای رفتن به آنجا دارید و نمیتوانید جلوی خودتان را بگیرید. در چنین مواقعی به سرعت مسیر خود را عوض کنید تا چشم‌تان به آنجا نیفتد؛ چرا که با دیدن آنجا حتما تحریک می‌شوید پیاده شوید و چیزی بخورید…

 

 

پنجمین عامل محرک و چاق کننده:

 

خوراکی‌هایی که هنگام تماشای برنامه یا فیلم مورد علاقه‌تان می‌خورید.
قبل از آنکه بلیط رفتن به سینما را بگیرید، به خودتان بگویید: «من می‌توانم یک جعبه پر از پف فیل کره‌ای یا پفک و چیپس بخرم، اما ترجیح می‌دهم مستقیم بروم و سر جایم بنشینم و چیزی نخورم.» وقتی که به مرحله خودآگاهی می‌رسید، این کار برای شما آسانتر می‌شود و در واقع ما نباید امیال و خواسته‌های‌مان را سرکوب کنیم، بلکه باید یاد بگیریم که چگونه آنها را تحت کنترل خود در اوریم.

 

 زندگی محترمانه

 

 
ششمین عامل محرک و چاق کننده:

 

با دوستان تان بیرون رفته‌اید تا مقداری پیاده روی کنید، آنها غذاهای ناسالم را سفارش می‌دهند و شما هم تحریک می‌شوید.
اجازه ندهید عادات بد دیگران روی شما تاثیر بگذارد! برای لذت بردن می‌توانید از غذایی که دوستان‌تان سفارش داده‌اند، کمی بردارید و بخورید، ولی برای خودتان غذای سالمی را سفارش بدهید. انتخاب غذا را با هوشیاری انجام دهید. مواظب باشید در دام پرخوری نیوفتید. بر اساس پژوهش‌های به عمل آمده خانم‌هایی که در چنین شرایطی واقع می‌شوند؛ معمولا سفارش غذاهای پرکالری‌تر را می‌دهند…

اولین عامل محرک و چاق کننده: وقتی شما احساس بی‌حالی و غمگینی می‌کنید و می‌خواهید چیزی بخورید تا شما را دوباره سرحال بیاورد و بانشاط نماید.

شرایطی که باعث شکستن رژیم غذایی می‌شوند

مثلاً خانمی که به همراه یک گروه از دوستانش شام را بیرون از خانه در یک رستوران می‌خورد، معمولاً ۸۰۰ کالری دریافت می‌نماید، ولی اگر فقط با یکی از دوستانش برای غذا خوردن بیرون برود، معمولاً ۶۰۰-۵۰۰ کالری دریافت می‌کند؛ یعنی در چنین شرایطی هوشیارانه‌تر انتخاب می‌نماید و به حجم غذایی که می‌خورد هم توجه بیشتری می‌نماید. برای آنکه در کنار دوستان‌تان هم لحظات خوشی داشته باشید و هم از خوردن غذاهای سالم لذت ببرید، بهتر است در یک روز تعطیل از آنها دعوت نمایید تا دور هم بنشینید و هر کدام یک غذای سالم و مفید با خود ببرید و آنها را با هم تقسیم نمایید. به این صورت آسانتر می‌توانید کالری‌های دریافتی را تحت کنترل خود درآورید…
ماهنامه دنیای زنان
زیبــاشــو دات کام

 

رژیم لاغری ۱۰ روزه برای آب کردن چربی های اضافه
 

اگر توقع دارید زمانی که رژیم می‌گیرید، آب توی دلتان تکان نخورد و گرسنه نشوید، یعنی یا برای لاغر شدن خیلی مصمم نیستید یا کلا تعریف درستی از رژیم ندارید! سلامتی و زیبایی حق افرادی است که اراده بهتر و قوی‌تری دارند. همین یک میان وعده را بخورید و خدارا شکر کنید این میان وعده را یا در فاصله صبحانه تا ناهار بخورید، یا در فاصله ناهار تا شام…

همین یک میان وعده را بخورید و شکر خدا را کنید این میان وعده را یا در فاصله صبحانه تا ناهار بخورید، یا در فاصله ناهار تا شام.

رژیم لاغری ۱۰ روزه برای آب کردن چربی های اضافه

 

هر روز تعداد آگهی هایی که مدعی هستند،  لاغری بیش از ۱۰ کیلو ظرف کمتر از یک ماه با روش آنها امکان پذیر است زیاد می‌شود. آنهایی که بعضا فریب این دسته از آگهی ها را خورده اند می گویند که تنها مقدار کمی از وزن آنها کاهش پیدا کرده و پزشکان متخصص تغذیه هم با این روشها موافق نیستند…

اگر روی ترازو رفتید و با دیدن درجه آن چشمانتان مثل توپ تخم‌مرغی گرد شدند، یعنی اینکه اضافه وزن به سراغ شما هم آمده! یک ماه گذشته لابد به خیال اینکه در طول روز گرسنه بودید، توقع داشتید که الان حسابی وزن کم کرده باشید، اما سخت در اشتباهید! یادتان باشد بدن انسان کاملا هوشمند است. هر چه کمتر غذا بخورید، کمتر مصرف می‌کند!

تازه خودتان هم در این یک ماه از ساعت هشت تا ۱۲ شب که بدترین ساعات برای خوردن هستند هر چه دم دستتان آمده را به معده خود ریخته اید و به خیال اینکه قند خونتان پایین آمده، بیشتر از روزهای عادی مواد قندی میل نموده‌اید…

 

 

بهترین راه برای کاهش اضافه وزن این است که تمام میان وعده‌ها و چاشنی‌هایتان را حذف کنید. از شیرینی و شربت بگیرید تا سس و دلستر و نوشابه.

ورزش در کنار رژیم

نکش و لاغر م کن

بهترین راه برای کاهش اضافه وزن این است که تمام میان وعده‌ها و چاشنی‌هایتان را حذف کنید. از شیرینی و شربت بگیرید تا سس و دلستر و نوشابه. در وعده شام هم کلا بی‌خیال غذاهای برنجی بشوید. در کنار این رعایت‌های غذایی، باید فعالیت‌های جسمی‌تان را هم بیشتر نمایید. (زمین به آسمان رسید، آسمان به زمین رسید، باید روزی نیم‌ساعت پیاده‌روی کنید.)

اما اگر می‌خواهید خیلی زودتر از اینها به نتیجه برسید، باید یک رژیم غذایی کوتاه‌مدت بگیرید. این رژیم غذایی کوتاه مدت کمکتان می‌کند تا در عرض یک هفته تا ده روز به صورت کاملا اصولی چند کیلو از وزن خود را بکاهید:

ملاقات خدا

صبحانه
اسم صبحانه رویش است. باید صبح خورده شود، نه لنگ ظهر!
۲ عدد تخم مرغ آب‌پز
قهوه یا چای
۱ عدد سیب

یادتان باشد که تخم‌مرغ‌ها را حتما باید با زرده بخورید. اگر کلسترول دارید، یعنی بیمار هستید، اصلا نباید این رژیم را بگیرید. فکر نکنید که می‌توانید به راحتی زرده‌های تخم‌مرغ را نخورید و آب از آب تکان نخورد! در این رژیم روی چربی زرده‌ها حساب شده است…

از خودتان ابتکار به خرج ندهید و به جای سیب، میوه‌های دیگر را جایگزین ننمایید. سیب‌ خاصیت آنتی‌باکتریال دارد و در مقابل بیماری‌ها بیمه‌تان می‌کند. (درضمن حسابی سرحال و شادابتان می‌کند و باعث می‌شود تا خود ظهر انرژی داشته باشید.)

 

چه خودتان عروس یا داماد این روزها باشید و چه مهمان این عروسی‌ها فرقی نمی‌کند. به هر حال با این هیکل کج و کوله و شکمی که از خودتان جلوتر حرکت می‌کند، نه این مجالس بهتان می‌چسبد و نه کلا از زندگی لذت می‌برید. پس دست بجنبانید و با گرفتن یک رژیم مناسب و کوتاه مدت، هر چه زودتر چربی‌های اضافه‌تان را آب کنید.

رژیم غذایی مناسب و سالم

 

رژیم ناهار برای لاغر شدن

درست است که گرسنه هستید، اما خودتان را کنترل کنید و تا مرز انفجار نخورید! ناسلامتی می‌خواهید لاغر شده و به وزن ایده آل خود برسید.

گوشت قرمز یا ماهی کبابی یا آب‌پز
سالاد فصل بدون مایونز
۲/۱ لیوان آب کرفس

*سالاد فصل یعنی سالادی که در آن همه سبزی‌های آن فصل باشد. اینکه در این رژیم، سالاد به اندازه کافی گنجانده شده، حتما دلایل زیادی دارد. اکثرا رژیم گرفتن سبب یبوست می‌شود؛ اما با گرفتن این رژیم که کلی سبزی و میوه‌جات دارد، محال است دچار یبوست شوید…

*به جای آب کرفس نمی‌توانید کرفس بخورید. اولا اینکه اگر بخواهید آن همه کرفس بخورید، نفخ می‌کنید! دوما اینکه خود کرفس فیبر دارد و در این رژیم این فیبر در نظر گرفته نشده است. (وقتی آب کرفس را می‌گیرید، در بافت آن شکست انجام می‌شود و فیبرش را از دست می‌دهد و این دقیقا همان چیزی است که برای گرفتن رژیم به آن احتیاج است.)

 قانون کارما

 

 

شام رژیم لاغری سریع

از قدیم گفته‌اند شام را به دشمنت بده! اما شما عجالتا تا زمانی که رژیم دارید، این توصیه را جدی نگیرید و از وعده شامتان نگذرید.

گوشت قرمز یا ماهی یا مرغ (کبابی یا آب‌پز) سبزیجات تازه و جوانه‌ها؛
چای یا قهوه؛
لیمو ترش تازه؛

*تعادل بین گوشت‌ها را رعایت کنید. اگر برای ناهار گوشت‌قرمز می‌خورید، سعی کنید برای شام ماهی یا مرغ بخورید. یا اگر یک شب گوشت قرمز می‌خورید، یک شب مرغ، شب سوم حتما ماهی بخورید، اگر ماهی دوست ندارید، نمی‌شود آن را از برنامه غذایی‌تان حذف کنید. الکی که نیست! روی امگا۳ ماهی را هم در نظر گرفته ایم…

*بعضی از آدم‌ها را دیده‌اید که بعد از تمام شدن رژیمشان علاوه بر لاغر شدن از ریخت و قیافه هم افتاده‌اند؟ دلیلش این است که پروتئین در این رژیم‌ها کم است و بدن مجبور می‌شود از عضلاتش هم استفاده کند تا سرپا بمانید. اما این رژیم به دلیل داشتن پروتئین کافی که از طریق گوشت، مرغ و تخم مرغ به دست می‌آورید، باعث می‌شود که فقط چربی‌تان بسوزد ولی برای عضله‌تان اتفاقی نیفتد.

*بهتر است برای سبزیجات تازه‌تان، از سبزیجات رنگی استفاده کنید؛ مثل گوجه، هویج، فلفل دلمه‌ای و …

 

میان وعده ، حذف نمی شود اما قطره چکان است!

درست است که گرسنه هستید، اما خودتان را کنترل کنید و تا مرز انفجار نخورید! ناسلامتی می‌خواهید لاغر شوید.

نکش و لاغرم کن

اگر توقع دارید زمانی که رژیم می‌گیرید، آب توی دلتان تکان نخورد و گرسنه نشوید، یعنی یا برای لاغر شدن خیلی مصمم نیستید یا کلا تعریف درستی از رژیم غذایی ندارید! سلامتی و زیبایی حق افرادی است که اراده بهتر و قوی‌تری دارند. (همین یک میان وعده را بخورید و خدارا شکر نمایید؛ این میان وعده را یا در فاصله صبحانه تا ناهار بخورید، یا در فاصله ناهار تا شام.)

۱ لیوان آب گوجه فرنگی یا
شیر کم‌چرب یا
یک عدد موز کوچک
*به همان دلیلی که قرار شد کرفس را جانشین آب کرفس ننمایید، نمی‌توانید به جای آب گوجه فرنگی هم خود گوجه را بخورید…
*گوجه فرنگی حاوی ویتامین‌های A، B و C، پتاسیم، کلسیم، فسفر و آهن است و باعث می‌شود هم انرژی بدنتان تامین شود و هم سیستم‌های ایمنی‌تان تضعیف نشوند. بنابراین وقتی رژیم می‌گیرید با کوچک‌ترین چیزی کارتان به دکتر و سرم و آمپول نمی‌کشد!
*به جای موز هم میوه دیگری را جایگزین نکنید. موز ۴۲۲ گرم پتاسیم دارد که هم به انقباض ماهیچه‌ای کمک می‌کند و هم سوخت و‌ساز بدنتان را افزایش می‌دهد. درست مثل این است که در حال ورزش کردن می‌باشید!
 

*به همان دلیلی که قرار شد کرفس را جانشین آب کرفس نکنید، نمی‌توانید به جای آب گوجه فرنگی هم خود گوجه را بخورید.

میان وعده ، حذف نمی شود اما قطره چکان است!

 

هشدارها
*اسم این رژیم، رژیم شوک است و با گرفتن آن روزانه فقط ۱۰۰۰ کالری به بدنتان می‌رسد. این رژیم در دهه ۳۰ و بین هنرپیشه‌های هالیوودی خیلی پرطرفدار بود. چون در مدت زمانی کوتاه، حسابی باربی می‌شدند و وزن کم می‌کردند!

*این رژیم فقط مخصوص ۷ تا ۱۰ روز است. تحت هیچ شرایطی بیشتر از این نگیرید که خونتان گردن خودتان است!

*همراه کردن این رژیم با ورزش الزامی است. (اگر حس پیاده‌روی روزانه ندارید، دنبال نتیجه درست و حسابی هم نباشید.)

*در این رژیم فقط نوع غذاهایی که باید بخورید مشخص شده است. میزانش دست خودتان است. فقط یادتان باشد که قرار نیست خودتان را گول بزنید. قرار است لاغر شوید، پس فقط به اندازه‌ای بخورید که سیر شوید نه بیشتر…
*یادتان باشد که مواد غذایی این رژیم را باید بدون نان بخورید!

 

روح قدیس آسمانی
 
توصیه
هیچ رژیمی بدون فعالیت‌ بدنی یا همان ورزش فایده ای ندارد. یادتان باشد که پیاده‌روی از نان شب هم واجب‌تر است. پیاده‌روی هم دارای اصول و روش خاصی است…

*کفشتان مناسب باشد، با کفش پاشنه‌بلند پیاده‌روی نکنید. ممکن است از شدت کمردرد نتوانید از جایتان بلند شوید!

*وسیله سنگین نداشته باشید، این وسیله سنگین را نه در دستتان بگیرید، نه روی شانه‌هایتان بیندازید. تا می‌توانید سبک پیاده‌روی کنید.

*پیاده‌روی باید مستمر باشد، جلوی هر مغازه‌ای نایستید و دوباره به راهتان ادامه بدهید! اگر قرار است نیم ساعت پیاده‌روی کنید، دقیقا تمام این نیم‌ساعت را به طور مفید پیاده‌روی نمایید.

* با نظم قدم بردارید، اول جوگیر نشوید و تند تند قدم برندارید؛ که آخر پیاده‌روی یک لاک‌پشت هم بتواند ازتان جلو بزند! از همان اول با یک ریتم خاص راه بروید…
*در سربالایی نروید، این تصور غلط که هر چه بیشتر عرق کنید، زودتر لاغر می‌شوید را از ذهنتاندور نمایید. عرق کردن نشانه سوزاندن چربی نیست، یک فعالیت طبیعی برای دفع گرمای بدن است. یک لیوان که آب بخورید، دوباره به پله اول باز می‌گردید!
 

*اسم این رژیم، رژیم شوک است و با گرفتن آن روزانه فقط ۱۰۰۰ کالری به بدنتان می‌رسد. این رژیم در دهه ۳۰ و بین هنرپیشه‌های هالیوودی خیلی پرطرفدار بود. چون در مدت زمانی کوتاه، حسابی باربی می‌شدند!

کاهش وزن سریع

 

ضد توصیه
*این درست که در زمان ابوعلی‌سینا به چاقی «ام‌الامراض» می‌گفتند. اما این دلیل نمی‌شود که برای از بین بردن این ام‌الامراض، هزار و یک مرض دیگر هم بجان خود بیاندازید! آن هم با این نسخه‌های عجیب و غریب!

*قرص‌های ضد اشتها: این قرص‌هایی که مثل نقل و نبات می‌خورید تا اشتهایتان کم شود، دمار از روزگار تان در می‌آورند. افزایش ضربان قلب، فشار خون، یبوست، کم‌خونی، تشنگی زیاد، اضطراب، گیجی، خشکی دهان و سردرد علائم این قرص‌ها می‌باشند. (این قرص‌ها را حتما باید یک پزشک یا یک رژیم‌ درمان توصیه کند.)

*بالن معده: این هم یک راه برای کم کردن اشتهاست. به این ترتیب که یک کیسه به اندازه تخم‌مرغ در معده می‌گذارند تا فضای معده را پر کند و اشتها را بکاهد. اما این روش هم برای هر کسی سفارش نمی‌گردد…
*عمل‌های جراحی: این عمل‌ها فقط برای افرادی که اضافه‌وزنشان از ۳۰ کیلو گذشته باشد و هیچ توانی برای وزن کم کردن نداشته باشند، سفارش می‌شود؛ آن هم فقط به دستور پزشک متخصص. سرخود سراغ این عمل‌ها نروید که کمترین عارضه‌شان عفونت‌های بسیاری است که خدای نکرده در نهایت حتی می‌تواند به مرگ هم منجر شود…

قرص‌های ضد اشتها: این قرص‌هایی که مثل نقل و نبات می‌خورید تا اشتهایتان کم شود، دمار از روزگار تان در می‌آورند. افزایش ضربان قلب، فشار خون، یبوست، کم‌خونی، تشنگی زیاد، اضطراب، گیجی، خشکی دهان و سردرد علائم این قرص‌ها هستند. این قرص‌ها را حتما باید یک پزشک یا یک رژیم‌درمان توصیه کند.

رژیم لاغری سریع

 

تست BMI
برای اینکه بدانید بدنتان در چه وضعی است و از نظر علمی وزنتان نرمال باشد، یا دچار اضافه وزن یا چاقی هستید، باید تست Body mass index یا همان BMI را انجام بدهید. فقط یادتان باشد این فرمول برای گروه سنی بالای ۱۸ سال است. اگر BMIتان:

بین ۱۵ تا ۱۹ باشد، لاغر هستید؛

بین ۱۹ تا ۲۵ باشد، وزنتان نرمال است؛

بین ۲۵ تا ۳۰ باشد، اضافه وزن دارید؛

بین ۳۰ تا ۳۵ باشد، چاقی درجه یک (متوسط) دارید؛

بین ۳۵ تا ۴۰ باشد، چاقی درجه دو (شدید) دارید؛
۴۰ به بالا باشد، چاقی درجه سه (مفرط) دارید…

پایگاه اینترنتی تکناز

 

خدا غم را نیافرید

کلمات راهبردی: چاقی, وزن زیادی,ساده سازی, تنزیل، Reduction، رژیم, سازمان, روش حکومت پرهیز غذایی، Diet، غذایی, مغذی، Food، چهره, صورت, رو, وجه, رخ, قبال، بدن, بدنه, جسم, جسد, اندام, پیکر، Body، چربی, چاق, پیه، Fat، شکم, بطن، Abdomen، شکم, بطن, حفره, سنگینی، زیاد فربهی, چاقی, سمینی ، چیز گرد, گوشتالویی, چاقی, تپلی، Obesity، افزایش, رشد, اضافه, توسعه, فزونی, تکثیر، Increase، وزن, نواخت, اصول, اهنگ موزون، Weight، کاهش, تقلیل, احیا, اختصار,  معده, گودی, رحم ، لاغری, ضعف جنسی, عجز, نا توانی, سستی کمر, عنن…

 

دانلود آمار جمعیت و خانوار شهرستان‌های کشور به ترتیب استان بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۹۰

راز خوشبختی و راه سعادت انسانعالی ترین هدف خلقت(ادمک های اطراف تو)بت های همیشگی قلبت رو بشکنمعنای خوشبختی واقعیحقوق حیوانات(حمایت از حقوق حیوانات)زنا زاده هم،جانشین خدا بر زمینه دختر و پسر زیر بیست سال– کودک آزارییک خبر وحشتناک(روابط نا مشروع خانوادگی)خدا ظالم نیستپولدار شدنحاجت روا شدن(اجابت دعا)چگونه پولدار شدن سعادت مند شویم شهر اهر-شهر تبریزشهر مراغهشهر مرند-شهر بناب-شهر شبسترشهرستان جلفا-شهرستان هشترودشهر میانه-شهر ملکانشهر سرابشهر آذرشهرشهرستان کلیبر-استان اذربایجان شرقی-استان اذربایجان غربیشهرستان ارومیهشهر مهاباد-شهرستان سلماس-شهرستان خویشهر میاندوابشهرستان نقده-ایستا روستای مرموز در قلب ایرانشهرستان طالقان-شهرستان نظرآباد-شهر ساوجبلاغ(هشتگرد)- شهرستان اقلیدشهرسورمقاستان البرز(شهر کرج)شهرستان آبادهشهرستان مرودشت-شهر شیراز-استان فارس-ضعف اعصاب-ارامش اعصاب-محمد شهر کرجماهدشت کرج-مشکین دشت کرج-کمالشهر کرج-چهار باغ کرج- شهر جدید هشتگرد-شهرستان فیروز آبادشهر جهرمشهر کازرونشهر ارسنجانشهر دارابشهر پاسارگادشهر بوانات شهرستان استهبانشهر خرامهشهر خرم بیدشهر خنج-شهر زرین دشت-شهر سپیدانشهر سروستان-شهرستان فراشبندشهر فساشهر قیروکارزین-شهرستان کوارشهرستان گراششهرستان لارستانشهر لامرد-شهرستان ممسنیشهرستان نی ریزاستان گیلانشهر فومنشهر آستاراشهرستان رودبارشهر رودسرشهر لاهیجانشهرستان آستانه اشرفیهشهر بندر انزلیشهر رشتشهر لنگروداستان سمنانشهرستان دامغانشهرستان شاهرودشهرستان گرمسارشهرستان مهدیشهرشهر ایوانکی-شهر آراداناستان مازندران-شهرستان آملشهر چالوسشهر محمودآبادشهر رامسر-شهرستان نورشهر بابلشهر ساریشهر قائمشهر-شهر بهشهرشهر تنکابنشهر نوشهرشهر نکاجزیره زیبای کیشافتتاحیه واختتامیه فوتبال جام جهانی ۲۰۱۴-شهر همدان و غار علیصدر-شهر نهاوند-رژیم لاغری-تناسب اندام-کاهش وزن-شهرستان نمک آبرود-شهرستان اسدآباد-معلم کیست-آب کردن چربیهای شکمی-فلسفه شب یلدا- بیمه معلم-رژیم چاقی برای لاغرها-وظایف معلم-راز لاغری و کاهش وزن-راز چای سبز و لاغری-راز موفقیت معلم موفق-چگونه چاق شویم-چگونه معلمی باشیم-کاهش وزن سریع-معلمان فعال و موفق-ویژگی معلمین نمونه-تاریخ آزمون استخدام معلمین شرکتی-معلمین خلاق-لاغری در یک هفته-ثبت نام معلمین-شهرستان شهسوار-غلبه بر وسوسه خوردن خوراکیها-طب سوزنی و لاغری-با نخوردن لاغر نمیشوید-۱۵ پیشنهاد برای لاغری سریع-بیمه عمر و سرمایه گذاری معلم-بیمه طلایی معلم-شرکت بیمه معلم-رسالت و مقام معلم-بیمه اشخاص و معلم-شهرستان ملایر-بیمه آرامش خانواده معلم-بیمه معلم ویژه فرهنگیان-بیمه های حوادث-بیمه مکمل گروهی معلم-بیمه درمان مسافران خارج از کشور-مزایای بیمه معلم-راه حلی برای چاق شدن-شناخت استعداد دانش آموزان- دیدنیهای مشهد-دیدنیهای نیشابور-دیدنیهای استان خراسان رضوی-دیدنیهای ایران-دیدنیهای سبزوار-

تهیه و تنظیم: خوش روزگار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.