کیش و مراکز تفریحی و دیدنیهای جزیره کیش و ساحل و جاذبه های گردشگری کیش

کیش و مراکز تفریحی و دیدنیهای جزیره کیش و ساحل و جاذبه های گردشگری کیش

«دیدنیها و مراکز تفریحی جزیره کیش»

 

ساحل جزیره کیش

در غرب جزیره کیش یک کشتی عظیم‌الجثه در سواحل کیش است که به کشتی یونانی معروف است.

کشتی یونانی جزیره کیش

ساحلی نقره ای، آفتابی درخشان، آسمانی آبی، آبهایی نیلگون، هوایی پاک و آرامشی بی نظیر، جزیره کیش را به مروارید خلیج فارس مبدل نموده است…

یکى از شگقتیهاى جزیره مرجانی کیش، سواحل آن میباشد سواحلی نقره فام.

خاک کیش، دارای ساخت مرجانی میباشد و با رنگ نقره فام در زیرآفتاب درخشندگی بسیاری دارد. این خصوصیت را بسیاری از سواحل دنیا؛ که از ماسه خاکستری پوشیده شده اند، ندارند.

آب دریا در ساحل این جزیره شفاف و روشن میباشد و تا فاصله‌ای دور می توان کف دریا را به راحتی نظاره نمود. کارشناسان محیط‌زیست این خاصیت را به وجود مرجان‌ها در پیرامون جزیره ربط میدهند و معتقدند که مرجان‌ها به صورت طبیعی موجب تصفیه آب و شفافیت و زیبایی سواحل جزیره کیش میباشند!

کیش، به نسبت وسعت خود دارای یکی از وسیع ترین ساحل ها را دارد و در دنیا کمتر ساحلی را می توان پیدا کرد؛ که به وسعت سواحل کیش قابل استفاده باشد و مسافران بتوانند با آرامش و دور از غوغاهای سواحل معروف در آن به استراحت کنند…

 

بت های قلبت را بشکن

 

ماهی‌ها و دیگر آبزیان موجود در سواحل کیش، استثنایی‌ترین ویژگی این جزیره محسوب میشوند. ماهی‌های تزیینی و بسیار زیبا که در آب‌های حاشیه کیش در حال شنا هستند و وجودشان را از تماشاگران مخفی نمی‌کنند، از جاذبه‌های استثنایی کیش محسوب میشوند و می‌توانند مسافران را ساعت‌ها سرگرم نمایند. در عین حال مرغوب‌ترین ماهی‌های خوراکی کشور نیز در همین سواحل توسط شرکت صید کیش و بومیان ماهیگیر صید می گردد. (علاقمندان به ماهیگیری می توانند در سواحل جنوبی و غربی جزیره به صید ماهی مشغول شوند.)

 

 

 

«کشتی یونانی در جزیره زیبای کیش»

در غرب جزیره یک کشتی عظیم‌الجثه، در سواحل نیلگون کیش قرار گرفته است؛ که به کشتی یونانی مشهور میباشد.

در اطراف یکی از کهنسال ترین درختان لور جزیره، مجموعه درخت سبز ساخته شده است.

مجموعه درخت سبز کیش

در یکی از روزهای گرم تابستان سال ۱۳۴۵، بومیان جزیره کیش، ناگهان کشتی عظیم‌الجثه‌ای را؛ که در نزدیکی روستای باغو به گل نشسته بود، مشاهده کردند.

هنوز پس از گذشت سال‌ها دلیل به گل نشستن این کشتی مبهم است اما گفته می‌شود به علت مه آلود بودن هوا و نبودن فانوس دریایی در سواحل جزیره کیش این اتفاق افتاده است…

کشتی یونانی از نظر تاریخی قدمت، دارای اهمیت زیادی نیست و گذشت زمان کشتی را دچار فرسودگی نموده است. قسمت تحتانی کشتی، که در آب است بر اثر برخورد امواج دریا با آن پوسیده و هر آن ممکن است فرو ریزد.

تماشای خورشید که به آهستگی در پشت کشتی یونانی در آب های نیلگون خلیج فارس غروب مینماید، خاطره‌ای فراموش‌نشدنی و ماندگار میباشد. درخشش آخرین شعاع های نور خورشید بر پهنه آسمان، طیف رنگ های زرد و قرمز و نارنجی و سایه روشن های لکه های ریز و درشت ابر، تابلویی چنان زیبا و خیال انگیز را در پشت کشتی یونانی ایجاد  میکند؛ که نظیر آن را کمتر می توان پیدا کرد!

 راز خوشبختی انسان

 

“شهر زیرزمینی کاریز کیش”

قنات کیش، بیش از ۲۵۰۰ سال قدمت دارد و آب شیرین قابل شرب ساکنان جزیره را تامین می‌نموده، قنات کیش از نظر طول رشته قنات و یا عمق چاه‌ها قابل مقایسه با قنات‌هاى دیگر نقاط ایران نیست‌، اما با توجه به شیب بسیار کم جزیره‌، چگونگى هدایت آب‌هاى زیرزمینى به سطح زمین در کیش بسیار مهم بوده و نشان مى‌دهد؛ که در زمان خود از پیشرفته‌ترین روش‌ها براى حفر قنات استفاده مى‌نمودند…

امروزه مجموعه قنات، با تغییر کاربری به یک شهر زیر‌زمینی شگفت‌انگیز تبدیل شده؛ که بیش از ۱۰۰۰۰ متر مربع وسعت دارد و در حال حاضر، کاریز کیش نامیده میگردد. کارگزاران با تجربه زحمت تمام طراحی ها را کشیده و می کوشند تا در پروژه بازسازی قنات کیش (کاریزکیش)، ضمن حفظ بافت تاریخی آن کاربری های جدیدی از این شهر زیر زمینی بدست آورند.

قنات کیش بیش از ۲۵۰۰ سال قدمت دارد و آب شیرین قابل شرب ساکنان جزیره را تامین می‌کرده است

شهر زیرزمینی کاریز کیش

قنات قدیمی کیش، با طول پانزده کیلومتر که در طول دو رشته از منطقه صفین و فرودگاه، تا محل فعلی مجموعه فرهنگی سیاحتی شهر زیرزمینی کیش؛ به سه رشته مبدل میگردد و از این محل مجددا با تبدیل به یک رشته، به شهر قدیمی حریره جاری میشود.

شهر زیر زمینی کیش (کاریز)، با توجه به ویژگیهای مخصوص خود؛ از جمله مرجانی بودن جزیره، آب شیرین قنات، هوای خنک در زیر زمین و سقف مرجانی مملو از فسیلهای با قدمت بسیار بالا؛ در فهرست مهمترین بناهای جهانی واقع میشود…

آدرس: جزیره کیش، بعد از میدان المپیک، نرسیده به میدان فارور
وبسایت: www.karizkish.com

 

 

“شهر باستانی حریره کیش”

بقایای شهر حریره، در امتداد ساختمانهای بندرگاه و دفاتر آن، قابل مشاهده میباشد. طبق نظر سازمان میراث فرهنگی، شهر حریره دارای هشتصد سال قدمت است. گستره پستی و بلندی‌ها و خرابه‌های شهر قدیمی حریره،دارای حدود ۱۲۰ هکتار وسعت است و روزگاری شهری بزرگ و آباد در منطقه بوده است. دوران طلایی شهر حریره کیش، از سال ۳۶۷ تا ۹۱۲ هجری قمری بوده‌است. آن چه اکنون، از این شهر بر جای مانده؛ حجمی از معماری شهری میباشد. (اما کمتر و به ندرت تاق‌ها و پوشش‌ها و سقف‌های سالمی وجود دارد؛ جز در پاره‌ای موارد؛ که پوشش‌های تاقی شکل سنگی از گزند تخریب در امان مانده‌اند.)

خانه اعیانی: خانه اعیانی یادآور خانه‌های چندخانوار قدیمی در داخل فلات ایران و در شهرهایی چون یزد، اصفهان و کاشان میباشد و یکی از نمونه‌های قدیمی مسکن جمعی در حاشیه خلیج فارس بشمار میرود. علاوه بر وسعت خانه و همچنین فضاهای مختلف و متنوع آن، کاشی‌های ستاره‌ای شکلی که در این خانه در دست است، همانند کاشی‌هایی میباشد؛ که زینت بخش بناهای مهم ایلخانی ایران، مانند تخت سلیمان و سلطانیه میباشد. یافتن این مقدار کاشی، که بطور یقین؛ عنصر وارداتی به جزیره کیش میباشد؛ نشان می‌دهد که این عمارت به یکی از ثروتمندان کیش متعلق بوده است…

آدرس: شمال جزیره کیش، کنار مجموعه ورزشی المپیک

 زندگی محترمانه

 

“روستای باغو کیش”

باغو، از آبادی‌های قدیمی کیش میباشد؛ که در جنوب غربی جزیره کیش واقع است. اکنون، این آبادی جز چند خانوار دامدار، سکنه دیگری در ان نیست. در بین بومیان حاصلخیزی این منطقه زبانزد میباشد.

دراین منطقه بیشه، انبوهی از انواع درختان بومی مشاهده میشود؛ که در آن میان، مجموعه درختان کهنسال لور زیبایی چشمگیری و بینظیری دارد. به منظور گسترش امکانات تفریحی و توسعه فضای سبز در جزیره و بهره‌برداری از زیبایی‌های طبیعی روستای باغو؛ که خاکی مستعد دارد؛ «پارک دلیران»، با وسعت ۶۰ هکتار در این منطقه ایجاد گشته است…

 

 

 

«دیدنیها و مراکز تفریحی جزیره کیش»

“پایاب کیش”

پایاب، دهلیز یا نقبی میباشد، که در سطح زمین در کنار دهانه چاه قنات، حفر با شیب تند و با استفاده از تعدادی پله به سطح آب جاری قنات در زیرزمین می رسد. هر چه عمق چاه زیادتر باشد، این نقب طولانی تر و تعداد پله های آن بیشتر میگردد. پایاب کیش، که دارای قدمتی دو هزارساله است؛ در محلی در نزدیکی مجموعه درخت سبز، واقع شده است…

این محل را در سال های اخیر، به نحو زیبایی بازسازی نموده اند و در حال حاضر، یکی از جاذبه های سیاحتی جزیره کیش میباشد؛ که تعداد زیادی از مسافران را به سوی خود جذب مینماید. (در این محل یک چایخانه و رستوران غذاهای سنتی ایرانی، برای پذیرایی از گردشگران ساخته شده است.)

 ملاقات خدا

 

«آکواریوم جزیره کیش»

خلیج فارس، حیات آبزی بسیار متنوعی دارد. سیاحتگران در هر گوشه ساحل، می توانند انواع ماهی ها و دیگر آبزیان را که برخی از آن ها بسیار عجیب به نظر می ایند، در داخل آب های شفاف مشاهده نمایند…

در آکواریوم کیش که در ساختمان کانون هنر واقع است، انواع مختلفی از آبزیان زیبا و شگفت انگیز خلیج فارس نگهداری می گردد. برای کسانی که امکان غواصی در زیر آب و دیدن ماهی های رنگارنگ زیبا را در محیط طبیعی خود ندارند، دیدار از این آکواریوم بسیار به یادماندنی و خاطره انگیز است!

 

 

“نمایشگاه خزندگان کیش”

در این نمایشگاه بیش از یکصدگونه خزنده، از خانواده مارسانان را بنمایش گذاشته اند. مارهای عظیم بوا، پیتون آفریقا و آمازون، سوسمارایگوانا ماداگاسکار، عقرب سیاه امپراتور آفریقا، مارپرنده تایلند، عنکبوت های بزرگ و پرنده خوار برزیلی؛ نمونه هایی از این گونه خزندگان میباشند. (علاقمندان به بازدید از نمایشگاه می توانند به کانون هنر واقع در جنب پارک آهوان مراجعه نمایند.)

آدرس: خیابان فردوسی جنب پارک آهوان

 

 

 

«پارک آهوان و باغ وحش کیش»

اسکله بزرگ تفریحی کیش، به روش شمع فلزی و عرشه چوبی با چهار فضای اقماری بدست متخصصان ایرانی ایجاد گشته است.

اسکله بزرگ تفریحی کیش

بوستان آهوان و باغ وحش کیش در حال انتقال به مکان جدیدی است.

باغ وحش پارک آهوان کیش، که یکی از معدود نقاط بکر و دارای پوشش گیاهی مناسب جزیره کیش بود؛ برای ساخت یک مجتمع تجاری کنار ساحلی تخریب گردید…

 

 

“دیدنیها و مراکز تفریحی جزیره کیش”

http://www.hellokish.com

 

“درباره ی جزیره کیش”

جزیره ی زیبا و مرجانی کیش، جزیره‌ای بیضی شکل با مساحتی معادل ۹۰ کیلومتر مربع و دارای جمعیتی بالغ بر ۲۰٬۶۶۷ نفر است. ارتفاع بلندترین نقطه ی این جزیره، حدود ۳۵ متر از سطح دریا است. آب و هوای جزیره کیش، گرم و شرجی و با میانگین دمای سالانه ۲۶/۶ درجه سانتیگراد میباشد…

مسافت بین کیش تا تهران، از راه هوایی ۱۰۵۲ کیلومتر و فاصله کیش تا بندرعباس ۲۵۰ کیلومتر است. جزیره کیش میلیونها نفر گردشگر را سالانه به خود مجذوب مینماید. سفر به هرنقطه ای برای انسان یک تجربه جدید میباشد و در صورتی که از مقصد سفرش اطلاعات خوبی داشته باشد و بتواند وقتش را در این قسمتها تنظیم کند؛ مطمئنا تجربه ای دلچسب خواهد بود و به قول شاعر مفرح ذات است.

مختص کردن زمانی از سال هر چند کوتاه و استفاده از تفریحات جزیره کیش ازقبیل (ساحل شنی، دریای زلال، ماهیگیری، قایق سواری، جت اسکی، پارک دلفینهای کیش، باغ پرندگان، پلاژ بانوان وآقایان و…) در آن آرامش و هوای پاک باعث دور شدن استرس ناشی از زندگی روزمره خواهد شد و حتی ورزش یوگا که در طی سالهای گذشته؛ این جزیره توانسته توجه بسیاری از طرفداران این ورزش مفید را به خود جلب نماید!

http://kishseir.me/

 قانون کارما

 

«کیش جزیره ای باستانی»

جزیره باستانی کیش، بدلایل اقتصادی و تجاری و اینکه در مسیر کشتیرانی و تجارت مردمان آنزمان خاورمیانه بوده است؛ واجد سکونت مردمانی از قوم اریایی شده که حدود ۴۵۰۰ سال قبل از سرزمین های شمالی در این منطقه ساکن شدند.

نام باستانی کیش را کیان آورده اند و همچنین نقل کرده اند، ۳۲۵ سال قبل از میلاد “نیار خوس” دریا سالار یونانی به فرمان اسکندر در سفری اکتشافی از دریای عمان وارد جزیره کیش شده است و آریان مورخ ایرانی با اشاره به این سفر جزیره کیش را “کامتینا” نامگذاری کرده؛ در برخی ادعاها از کیش با نام قیس ذکر می شود ولی نام کیش پر آوازه ترین نام برای این جزیره ایرانی میباشد.

بعد از وقوع انقلاب اسلامی و فرار خاندان سلطنتی و اعوان آنها، کیش برای مدتی تعطیل می شود و متاسفانه به دلیل عدم مراقبت از تاسیسات و اموال این جزیره خسارت زیادی به بیت المال وارد میاید.

 

 

“بولینگ در کیش”

باشگاه بولینگ کیش بسیار معروف است

بولینگ در کیش

بولینگ ورزشی میباشد، که بازیکنان در آن برای به دست آوردن امتیاز باید توپ بولینگ را روی سطح صافی بغلتانند تا اشیایی به نام میله را بزنند…

(این ورزش اولین بار در مصر باستان صورت میگرفته است.)

بولینگ جزیره کیش: بیلیارد کیش؛
سالن بولینگ مجموعه ورزشى مریم، جدیدترین و مجهز ترین بولینگ ایران، داراى ۱۶ خط بولینگ دیجیتالى مطابق با استاندارد حرفه اى بین المللى و مجهز به نور پردازى Black Light است.

 

 

«پارک دلفین ها در کیش»

پارک دلفینها یا (دلفیناریوم)، جزیره کیش اولین و تنها پارک دلفین در کل ایران میباشد. این پارک با سرمایه گذاری آقای حسین ثابت، سرمایه دار بزرگ جزیره کیش و مالک هتلهای داریوش و هلیا و لاله و تماشا و… احداث شده است…

مجموعه تفریحی پارک دلفین ها، با مساحتی حدود ۱۰۰ هکتار در جنوب شرقی جزیره کیش واقع است. هتلهای سیمرغ و شباویز و کوثر، از جمله هتلهایی میباشند؛ که در نزدیکی این مجموعه دیدنی واقع هستند. بازار بین المللی مرجان، نیز تنها بازار نزدیک به این مجموعه باشکوه میباشد. پارک دلفین های کیش، شامل فضای سبز

درخت لور یا انجیر معابد ، معروفترین درخت جزیره است.

درخت لور کیش

با انواع گونه‌های مختلف گیاهی و  باغ پرندگان و اولین و تنها دلفیناریوم  در ایران میباشد.

بازدیدکنندگان در مجموعه توسط اتوبوس قطاری به پارک پرندگان و سپس به دلفیناریوم کیش میروند. پارک دلفینهای جزیره کیش، بدون شک یکی از مراکز تفریحی جزیره کیش میباشد؛ که گردشگران زیادی را به خود مجذوب مینماید!

انواع پلیکان، شتر مرغ، طوطى ماکائو، طاووس، انواع لک لک، توکان، توراکو، قو، پنگوئن و انواع جانوران نادرى مثل کروکودیل؛ در پارک دلفین های کیش هستند؛ که در چند قدمی تماشاگران بدون بودن در هر گونه بند و حصاری آزادانه میزیستند…

 

 

 

“جت اسکی در کیش”

اگر به کیش رفتید و هوس جت اسکی در کیش، به سرتون زد به چند نکته توجه داشته باشید! ابتدا نوع کلوپی را که قصد اجاره جت اسکی از آن را دارید بررسی کنید، برای اینکه بتوانید بیشترین سرویس را از آنان داشته باشید. سپس نوع جت اسکی، چه از نظر قیمت و چه از نظر قدرت موتور و مدل آن، که با آن بتوانید بهترین لذت را ببرید را انتخاب نمایید.

 خدا غم را نیافرید

 

“غواصی در کیش”

غواصی کیش، به دلیل مرجانی بودن جزیره و شفافیت آب دریا که امکان تماشای انواع آبزیان زیبا و منحصر به فرد این منطقه را بوجود می اورد؛ جاذبه فراوانی برای گردشگران و شهروندان کیش دارد. ۲مرکز در باشگاه ورزش های دریایی کیش و اسکله تفریحی خدمات و آموزشهای لازم همراه با کلیه تجهیزات و امکانات (لباس مخصوص، کپسول هوا و. . .) را در اختیار علاقمندان به غواصی میگذارند.

 

 

“ماهیگیری در کیش”

خاک کیش، دارای ساختار مرجانی میباشد و با رنگ نقره فام در زیر آفتاب درخشندگی خیره‌کننده‌ای دارد. این ویژگی را بسیاری از سواحل دنیا که از ماسه خاکستری پوشیده شده اند، ندارند. آب دریا در ساحل این جزیره شفاف و روشن میباشد.
گستردگی سواحل، دریای زلال و آرام وگرمای مهربان آفتاب جنوب، در محیط آرام و بی سروصدای جزیره، شرایط مطلوبی را برای علاقمندان به ماهی گیری در کیش ایجاد نموده است…

 

 

پارک دلفینها یا ( دلفیناریوم ) جزیره کیش اولین و تنها پارک دلفین در کل ایران است

پارک دلفین ها در کیش

“تاریخچه کیش”

از کتیبه داریوش بزرگ پادشاه هخامنشی ایران، در کانال سوئز، افسانه هایی هست؛ که خاستگاه مردم خلیج فارس را به جمع شدن سه شاخه از نوع بشر در حاشیه های خلیج فارس؛ حدود ده هزار سال قبل از میلاد میسح (ع) منسوب میکنند.

بارها در کتابهای قدیم جغرافیا، نام این دریا خلیج فارس یا دریای پارس, پرسیکوس یا سینوس, پرسیکوس یعنی خلیج فارس اورده شده است. جزیره کیش، یکی از جزایر واقع در خلیج فارس است.

جزیره کیش تبدیل به مهمترین مقصد گردشگری کشور گشته است!


مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: مهمترین رخداد اقتصادی کیش، تبدیل شدن این جزیره زیبا به یکی از مهمترین مقاصد گردشگری کشور میباشد…

http://kishseir.me/

 

 

«کیش جزیره افسانه ای»

جزیره کیش، بخاطر فضای بکر و طبیعت زیبایش و همچنین سود دهی اقتصادی، همیشه مورد توجه ایرانیان بوده و حتی گرمی هوای کیش (با میانگین ۲۷ درجه سانتیگراد) باعث کم رونقی آن نشده است. اما بعده بیشماری از مردم، کمتر با دیدنیهای کیش آشنا میباشند و اکثرا” بخاطر بازارهای کیش به این جزیره مسافرت مینمایند؛ که البته چند سالیست به دلیل بالارفتن قیمت بلیت، بیشتر مردم دبی را برای سفر انتخاب می نمایند…

 روح قدیس آسمانی

 

کیش؛ جزیره ای مرجانی و منطقه ای اقتصادی
کیش جزیره ای مرجانی میباشد و به همین علت خاک آن سفید و چندان قابل رویش نمیباشد و فقط تقریبا” بجز گیاهان بومی، گیاه دیگری در این خاک رشد نمی نماید. سابقه تجاری کیش به دوران هخامنشی بر میگردد.

سابقه تجاری کیش به سالها پیش باز می گردد. شواهدی در دست است، که در دوره هخامنشی؛ کیش مرکز اصلی صید مروارید هندوستان و بین النهرین بوده و بازرگانان بزرگ دنیا سفرهای زیادی به کیش کرده اند. به گفته تاریخ شناسان شکوفایی اقتصادی کیش، از زمانی شروع شد؛ که زلزله ای بندر سیراف را از بین برد و به دستور تورانشاه و به کمک حکام محلی بنی قیصر در این جزیره بندرگاهی ایجاد گشت؛ که قطب بازرگانی خلیج فارس گشت. (نام قبلی کیش به همین علت دولتخانه بوده است.)

 

 

 

“معماری مدرن”

در این زمینه جزیره هایی مانند هاوایی الگو گشت؛ اگر ساختمانهای مدرن ساز مربوط به آن زمان را مشاهده نموده باشید؛ متوجه این موضوع می شوید (کازینو و هتل شایان)، فاز اول و تا حدی فاز دوم، این طرح پیش از انقلاب بهره برداری شد؛ که معماری خاص جزیره کیش هم از آن زمان به طور فراگیر استفاده شد…

 بت های قلبت را بشکن

 

 

“سازمان منطقه آزاد کیــش و رونق جزیره
در سال ۱۳۷۱ با آغاز به کار مجدد سازمان منطقه آزاد کیش، دوره رشد خود را سریعا” شروع نمود. در سال ۱۳۷۶ با رونق گرفتن بازار توریست، بهترین دوره حیات خود را طی می نمود؛ ولی ساخت و سازهای بی رویه و خلاف معماری خاص کیش، چهره یکدست کیش را خدشه دار نموده بود؛ که این روند تا کنون ادامه دارد!
به نقل از مجله خبری فریا

 

 

«جاذبه های گردشگری کیش»

یکی از روش های ذخیره آب آشامیدنی در قدیم الایام در جزیره کیش، ساخت آب انبار بوده است.

آب انبار سنتی کیش

طبیعت زیبای کیش، جاده جهان، اسکله بزرگ تفریحی کیش، بندرگاه کیش، بندر آفتاب، غروب کیش، کشتی یونانی، کاریز، پلاژ ویژه بانوان، موسیقی زنده در مراکز خرید، پارک دلفینها، باغ پرندگان، پارک آهوان کیش، لاک پشتهای دریایی، حیات در زیر آب، مرجانهای کیش، ورزشهای آبی کیش، رستورانهای کیش همراه با موزیک زنده، کارتینگ کیش، اسب سواری در کیش، دوچرخه سواری در کیش!

 

 

“اسکله بزرگ تفریحی کیش”

اسکله بزرگ تفریحی کیش، به روش شمع فلزی و عرشه چوبی با چهار فضای اقماری بدست متخصصان ایرانی ایجاد گشته است. این اسکله، به طول ۴۳۷ متر، عرض ۱۸ متر و مساحت ۱۰ هزار مترمربع هیچ گونه اثر تخریبی بر زیستگاه های دریایی نداشته است و گردشگران می توانند با گردش بر روی این اسکله از دیدن مناظر طبیعی و ماهی های رنگارنگ و متنوع سواحل مرجانی کیش استفاده نمایند و لذت ببرند…

فاز اول اسکله تفریحی بزرگ کیش، ظرف مدت کوتاه بیست ماهه بوجود امده است و در روز پنجم مرداد ۱۳۸۵ افتتاح گشت. در فضاهای اقماری این اسکله، رستوران ها و چایخانه های متنوع ساخته می شود و اکثر خدمات تفریحی دریایی بر روی این اسکله، به گردشگران عرضه می شود. این اسکله در انتهای بلوار دریا قرار دارد.

 

 

 

“پیست باگی کیش”

پیست خاکی باگی، به طول ۴۰۰ متر با ماشین های دو نفره، میزبان باگی سواران در جزیره کیش میباشد.

 

 

“لاک پشت های دریایی کیش”

آبهای پیرامون جزیره مرجانی کیش، زیستگاه دو گونه لاک پشت دریایی پوزه عقابی و سبز میباشد.

لاک پشت های سبز عمدتا” برای تغذیه به آبهای کیش می آیند در حالی که لاک پشت های پوزه عقابی که شدیدا” در معرض خطر انقراض هستند؛ از اواخر اسفند تا اواسط مرداد برای تخم گذاری به سواحل ماسه ای حفاظت شده به ویژه در جنوب و غرب جزیره کوچ میکنند…

 راز خوشبختی انسان

 

 

“باغ پرندگان کیش”

باغ پرندگان، با بیش از ۵۷ گونه پرنده از جمله: پلیکان، شترمرغ، طوطی ماکائو، انواع گوناگون لک لک، توکان، تورکو، قو، پنگوئن آفریقایی و گونه های نادر، چون تمساح پوزه کوتاه بدون شک یکی از جالبترین مراکز نگهداری جانوران در ایران است. از جمله نکات قابل توجه در این پارک، گردآوری گونه های مختلف از اقصی نقاط جهان، از آمریکای جنوبی تا استرالیا و از شرق تا آفریقا ماست. این باغ در داخل پارک دلفین واقع است…

 

 

“مجموعه درخت سبز”

در آکواریوم کیش که در ساختمان کانون هنر قرار دارد انواع مختلفی از آبزیان زیبا و شگفت انگیز خلیج فارس نگهداری می شود.

غواصی در کیش

در اطراف یکی از کهنسال ترین درختان لور جزیره، مجموعه درخت سبز ایجاد شده است. نرده ها و پیاده روی های چوبی در میان فضایی سبز، شما را به سوی این درخت زیبا و کهنسال میکشاند.

در مقابل این مجموعه، آب انبارهایی با سبک معماری یزد بنا شده اند؛ که در فصل بارندگی میزان قابل توجهی آب در آنها ذخیره می گردد و جهت آبیاری درختان مورد استفاده واقع میشوند. بنای این آب انبارها همیشه سوژه عکاسان است…

 

 

“آب انبار سنتی کیش”

یکی از روش های ذخیره آب آشامیدنی در قدیم الایام در جزیره کیش، ساخت آب انبار بوده است. در سال ۱۳۷۲ برای جمع آوری آب های سطحی، یک آب انبار دوقلو با پنج بادگیر به سبک معماری سنتی یزدی، در محل یک آب انبار باستانی در محدوده شهر حریره در نزدیکی مجموعه درخت سبز بنا شد.

با توجه به ساخت و سازهای کیش و از بین رفتن مسیر آب های سطحی منتهی به آب انبارهای سنتی، این آب انبارها کاربری اصلی خود را از دست داده و امروزه از دستگاه های آب شیرین کن برای تهیه آب شیرین مورد استفاده قرار میگیرد. معماری خاص این بنا یادآور زمانهای قدیم و برای گردشگران داخلی و خارجی بسیار جالب و دیدنی میباشد…

http://www.safarekish.com

 

 زندگی محترمانه

 

 

 

«جاذبه های توریستی کیش»

بیشتر دیدنیهای کیش، شگفتیهای میباشد؛ که طبیعت درطی سالهای متمادی ایجاد کرده وبا دست بشر تغییراتی درآنها بوجود امده است.

یکی از شگقتیهای کیش، سواحل آن میباشد؛ که واقعا زیبا و دیدنی میباشد و کمتر نقاطی در دنیا می‌توان پیدا نمود؛ که از لحاظ طبیعی این قدر دیدنی باشند، عمق کم آب، به دلیل شفافیت و زلالی آب کف دریا تا عمق چند متری، قابل مشاهده میباشد و به صورت اکواریوم طبیعی میباشد.

سواحل ماسه‌ای، اسکله تفریحی، جاده کرانه که دور تا دور جزیره کشیده شده است، پیست دوچرخه سواری به طول حدود ۷۰ کیلومتر، که تاپاسی از شب دوچرخه سواران در آن به ورزش مفرح دوچرخه سواری مشغولند، ایستگاههای اجاره دوچرخه، مجموعه ورزشی المپیک با انواع زمینهای ورزشی، فوتبال، تنیس، استخر، والیبال، بسکتبال، شطرنج، اسکواش، و مجموعه ورزشی با انواع بازیهای بیلیارد و بولینگ؛ از جمله جاهایی است؛ که مسافران از آنها لذت می‌برند…

بوستان آهوان و باغ وحش کیش در حال انتقال به مکان جدید می باشد.

پارک آهوان و باغ وحش کیش

پارک ساحلی، پارک پرندگان، پارک آهوان که تعداد زیادی آهو وپرندگان در فضای طببعی ساکنند و پارک وحش کیش، پارک دلفینها و بازیهای زیبای آنها؛ از جمله دیدنیها در کیش میباشد؛ که مسافران حاضر به چشم پوشی و ندیدن آنها نمیباشند!

بازارهای کیش نیز دارای جذابیتی زیادی هستند و معمولا مسافران در طول روز دراین بازارها وقت خود را میگذرانند و شب هنگام در کنار ساحل به دیدن مناظر طیبعی و زیباییهای دریا و ورزشهای دریایی و دوچرخه سواری مشغول میشوند. محیط آرام و بدون ترافیک کیش، یک ویژگی دیگر این جزیره میباشد؛ که هوای بدون آلودگی و پاک را به ریه مردم می‌فرستد.

در جزیره کیش هیچ توقفی وجود ندارد، میادین وچهارراه‌ها فاقد چراغ قرمز توقف میباشد، به همین دلیل سیستم حمل و نقل در کیش روان و با آرامش توام میباشد، در حداقل زمان ممکن می‌توان از این طرف جزیره به آن طرف دیگر طی کرد…

استفاده از کمربند ایمنی، رعایت سرعت مجاز و علایم رانندگی در کیش لازم و اجباری میباشد و با متخلفان بشدت برخورد می‌گردد.

خیابانها و بولوارهای کیش، نیز به طرز زبیایی بوجود امده اند و بانخل‌های زینتی وگلهای رنگارنگ، جذابیتی خاص و منحصر بفرد به این جزیره داده اند!

 ملاقات خدا

 

 

“ساحل کیش”

زمین در ساحل ماسه ای کیش، از جنس مرجان بوده و در زیر نور خورشید، درخششی نقره فام دارد. پدیده ای که در سطح جهان بی مانندست. کیش دریای آبی رنگ شفاف و روشنی دارد، که سبب میگردد؛ کف آن از سطح دریا هم دیده شود. کارشناس محیط زیست، این خاصیت را به وجود مرجان ها در اطراف جزیره میدانند و معتقدند؛ که مرجان ها به صورت طبیعی موجب تصفیه آب و شفافیت و زیبایی سواحل جزیره میباشند. کیش به نسبت وسعت خود، دارای یکی از وسیع ترین ساحل ها میباشد و در دنیا کمتر ساحلی را می توان یافت که در وسعت سواحل کیش قابل باشد و مسافران بتوانند با آرامش و دور از غوغاهای سواحل معروف در آن به استراحت کنند.

در ضمن علاقمندان به ماهیگیری می توانند در سواحل جنوبی و غربی جزیره، به صید ماهی مشغول شوند. ترکیب اینها با یکدیگر، سواحل کیش را به یکی از جذابترین سواحل جهان تبدیل نموده است.

باغ پرندگان کیش بسیار بزرگ و پر از انواع پرندگان زیبا و کمیاب است

باغ-پرندگان کیش

 

 

 

“ورزش های دریایی در کیش”

یکی از امتیازات کیش، سواحل زیبا و آرام آن میباشد و تقریبا همه نقاط آن در سرتاسر جزیره برای شنا و انواع ورزش های دریایی مساعد میباشد. در سال های جدید برای استفاده هر چه بهتر از این موقعیت طبیعی، تمهیدات جدی اندیشیده اند…

وجود سوابق طولانی و تاریخی مردم این دیار در صید مروارید و ارج و منزلت دریا و دریانوردی در فرهنگ مردم خطه جنوب ایران، در کنار موقعیت مساعد طبیعت و دریا در کیش باعث گشته؛ که برنامه توسعه ورزش های دریایی با سرعتی به مراتب بیش از آن چه انتظار میرفت؛ مورد استقبال قرار گیرد و با موفقیت به مرحله اجرا برسد. 

 

 

“مسیر ویژه دوچرخه سواری در کیش”

یکی از طولانی ترین و زیباترین مسیرهای دوچرخه سواری کشور در جزیره کیش، واقع است. سرتاسر این مسیر ۷۵ کیلومتری، کاملا مستقل از مسیرهای ماشین رو بوده و بخش اصلی آن به موازات جاده جهان، در حاشیه نوار ساحلی ایجاد گشته است…

 

 

“پلاژها در کیش”

 سواحل کیش برخلاف بسیاری از سواحل دنیا که از ماسه خاکستری پوشیده شده است، پوشش مرجانی دارد رنگ نقره فام مرجان ها در پرتو آفتاب از درخشندگی خیره‌کننده ای برخوردار میباشد. آب دریا در سواحل کیش شفاف و زلال، کف آن تا عمق چند متری به راحتی قابل دید میباشد. در این سواحل پلاژهایی ویژه بانوان و آقایان و یا خانواده ها ایجاد شده است و مکان مناسبی برای اسکان موقت گردشگران و ساکنان کیش میباشد…

 قانون کارما

 

 

“درخت لور”

 درختان محلی جزیره، بعنوان گنجینه های طبیعی، جذاب و زیبا میباشند. درخت لور یا انجیر معابد، معروفترین درخت جزیره کیش میباشد. این نوع درخت در نواحی جنوبی ایران رشد می نماید. پوست کهنسال درخت لور و برگها و ریشه هایش، که از بدنه اصلی آن آویزان همیباشند، آن را از سایر انواع درختان متفاوت میکند. (این درختان ریشه هایشان طوری رشد می نماید؛ که مانند چتری بر روی زمین سایه می اندازد و ممکن است تا چند صد سال عمر نمایند.)

 http://www.kishtpc.com

 

 

“قایقهای کف شیشه ای کیش”

در دریای خلیج فارس انواع ماهیا زندگی میکنند

آکواریوم جزیره کیش

آب های اطراف جزیره کیش محل زندگی انواع موجودات دریایی نظیر مرجان ها، ماهای تزئینی و خوراکی، توتیاها، خرچنگ ها، ستاره دریایی و … میباشد.

با قایقهای کف شیشه ای تماشای این زیبایی ها امکان پذیر میباشد. این قایق ها مسافتى را طى مى کنند تا به منطقه اى که ماهى و مرجان زیادتر وجود دارند برسند، طى عبور از نواحى مختلف ساحل شما میتوانید مرجان ها و سایر موجودات دریایى کف دریا را مشاهده کنید…

این قایقها در اسکله تفریحی وجود دارند و با استفاده از نورافکن امکان گشت دریایی شبانه را نیز ایجاد نموده اند!

http://gsia.tums.ac.ir

 

خدا غم را نیافرید

 

کلمات راهبردی: عینی، دیدی، کشش، مقبره، قبر، مزار، گور، خاک، ارامگاه، جاذبه های گردشگری، کشندگی، جاذبه، قوه جاذبه، مذهبی, روحانی, Visual Location، place ، situation Religious، Adjective، visual، visitable،travel, globe trotting، جهانگردی، مبنی بر تاریخ، تاریخی، موقعیت، جلب، دین دار, خدا پرست، دیدار پذیر، مکانهای، ایالت، جذب، ndnkdihd hdvhk ،Spectacular، تماشایی، جاهای دیدنی، آرامگاه، زیارتی، اماکن دیدنی، ابنیه تاریخی، hdvhk  ،historic, historical ، دیداری، Tourism، دیدنی، وابسته به دید، گرایش، دیدنیهای کیش، تمایل، اماکن، قابل دید، بصری، استان، ولایت….

 

دانلود آمار جمعیت و خانوار شهرستان‌های کشور به ترتیب استان بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۹۰

راز خوشبختی و راه سعادت انسانعالی ترین هدف خلقت(ادمک های اطراف تو)بت های همیشگی قلبت رو بشکنمعنای خوشبختی واقعیحقوق حیوانات(حمایت از حقوق حیوانات)زنا زاده هم،جانشین خدا بر زمینه دختر و پسر زیر بیست سال– کودک آزارییک خبر وحشتناک(روابط نا مشروع خانوادگی)خدا ظالم نیستپولدار شدنحاجت روا شدن(اجابت دعا)چگونه پولدار شدن سعادت مند شویم شهر اهر-شهر تبریزشهر مراغهشهر مرند-شهر بناب-شهر شبسترشهرستان جلفا-شهرستان هشترودشهر میانه-شهر ملکانشهر سرابشهر آذرشهرشهرستان کلیبر-استان اذربایجان شرقی-استان اذربایجان غربیشهرستان ارومیهشهر مهاباد-شهرستان سلماس-شهرستان خویشهر میاندوابشهرستان نقده-ایستا روستای مرموز در قلب ایرانشهرستان طالقان-شهرستان نظرآباد-شهر ساوجبلاغ(هشتگرد)- شهرستان اقلیدشهرسورمقاستان البرز(شهر کرج)شهرستان آبادهشهرستان مرودشت-شهر شیراز-استان فارس-ضعف اعصاب-ارامش اعصاب-محمد شهر کرجماهدشت کرج-مشکین دشت کرج-کمالشهر کرج-چهار باغ کرج- شهر جدید هشتگرد-شهرستان فیروز آبادشهر جهرمشهر کازرونشهر ارسنجانشهر دارابشهر پاسارگادشهر بوانات شهرستان استهبانشهر خرامهشهر خرم بیدشهر خنج-شهر زرین دشت-شهر سپیدانشهر سروستان-شهرستان فراشبندشهر فساشهر قیروکارزین-شهرستان کوارشهرستان گراششهرستان لارستانشهر لامرد-شهرستان ممسنیشهرستان نی ریزاستان گیلانشهر فومنشهر آستاراشهرستان رودبارشهر رودسرشهر لاهیجانشهرستان آستانه اشرفیهشهر بندر انزلیشهر رشتشهر لنگروداستان سمنانشهرستان دامغانشهرستان شاهرودشهرستان گرمسارشهرستان مهدیشهرشهر ایوانکی-شهر آراداناستان مازندران-شهرستان آملشهر چالوسشهر محمودآبادشهر رامسر-شهرستان نورشهر بابلشهر ساریشهر قائمشهر-شهر بهشهرشهر تنکابنشهر نوشهرشهر نکاجزیره زیبای کیشافتتاحیه واختتامیه فوتبال جام جهانی ۲۰۱۴-شهر همدان و غار علیصدر-شهر نهاوند-رژیم لاغری-تناسب اندام-کاهش وزن-شهرستان نمک آبرود-شهرستان اسدآباد-معلم کیست-آب کردن چربیهای شکمی-فلسفه شب یلدا- بیمه معلم-رژیم چاقی برای لاغرها-وظایف معلم-راز لاغری و کاهش وزن-راز چای سبز و لاغری-راز موفقیت معلم موفق-چگونه چاق شویم-چگونه معلمی باشیم-کاهش وزن سریع-معلمان فعال و موفق-ویژگی معلمین نمونه-تاریخ آزمون استخدام معلمین شرکتی-معلمین خلاق-لاغری در یک هفته-ثبت نام معلمین-شهرستان شهسوار-غلبه بر وسوسه خوردن خوراکیها-طب سوزنی و لاغری-با نخوردن لاغر نمیشوید-۱۵ پیشنهاد برای لاغری سریع-بیمه عمر و سرمایه گذاری معلم-بیمه طلایی معلم-شرکت بیمه معلم-رسالت و مقام معلم-بیمه اشخاص و معلم-شهرستان ملایر-بیمه آرامش خانواده معلم-بیمه معلم ویژه فرهنگیان-بیمه های حوادث-بیمه مکمل گروهی معلم-بیمه درمان مسافران خارج از کشور-مزایای بیمه معلم-راه حلی برای چاق شدن-شناخت استعداد دانش آموزان- دیدنیهای مشهد-دیدنیهای نیشابور-دیدنیهای استان خراسان رضوی-دیدنیهای ایران-دیدنیهای سبزوار-

تهیه و تنظیم:خوش روزگار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.