حمایت و دفاع از حقوق حیوانات، که نقض می شود

حمایت و دفاع از حقوق حیوانات، که نقض می شود

بنام خدای حیوانات زبان بسته و بی پناه

 

 

حمایت از حیوانات، دفاع از حقوق حیوانات

 Animals rights

 

حق زندگی حیوانات

حیوانات حق زندگی دارند

هر حیوان زنده ای که بواسطه اراده خداوندی، به او زندگی و حیات داده شده، حق دارد از زندگی آزاد برخوردار گردد، بایستی در سایه قانون حمایت از حیوانات، تحت محافظت و حراست قرار گیرد.

هر جانوری که سیستم عصبی داره، یعنی سرما و گرما و شکنجه رو از طریق شبکه اعصاب درک میکنه، طبق قاعده اخلاقی و انسانی حق و حقوق مسلمی داره.

 

 


روح در حیوانات

هر حیوانی که احساس داره، روح داره

هر جانوری که روح داره، و بواسطه داشتن روح، شعور داره (اگرچه اندک) و بعبارتی احساس داره؛ بایستی توسط انسان، اشرف مخلوقات جهان، مورد حمایت و محافظت قرار بگیره.

 

 

 

 


 

اسارت، نقض حقوق حیوانات

اسارت حیوانات، نقض حقوق حیوانات

فاجعه زندانی کردن و شکنجه و آزار حیوانات، که از دوران بدوی انسان های اولیه تا کنون ادامه داشته؛ با توجه به رشد شعور و ادراک بشر، بایستی خاتمه یابد؛ یا حداقل قانونی ضابطه مند برای ابعاد قفس تدوین گردد که در آن قاعده ای برای حداقل فضا، برای انجام حرکات طبیعی حیوان یا جانور در نظر گرفته شود.

برای اسارت جانور، باید خصوصیات زندگی طبیعی حیوانات، از قبیل اجتماعی بودن یا انفرادی بودن آن حیوان؛ بعنوان کمترین حقوق آنها در نظر گرفته شود.


 

جنون آزار حیوانات Zoosadism –  Animal abuse

همچون کودک آزاران و زن آزاران، بیماران دیگری هم هستند که حیوان آزارند. و از آزار دادن جانوری که زور و هوش کمتری دارد لذت جنسی می برند، شاید صدها سال دیگر، با رشد بینش و طرز فکر دولتها؛ شاهد آن باشیم که قوانینی در مورد سادیسم حیوان آزاری نیز تدوین گردند. 

آزار حیوانات، حیوان آزاری بیماری اشرف مخلوقات

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 


 

آزمایشگاه ها ، تخلف از آرمان های انسان

آزمایش بر روی حیوانات نقض حقوق آن ها است

روشهای غیر قابل توجیه آزمایش روی حیوانات بی پناه، بایستی با پشتیبانی دولت، و یاری سازمانهای حمایت و دفاع از حقوق حیوانات منسوخ، و روشهای بهتری جایگزین آن شوند.

 

 

 

 

 


 

 

کشتن بدون زجر، حداقل حق و حقوق حیوانات 

مرگ یک حیوان توسط بشر، چه در صید و شکار باشد و چه در کشتارگاه، بایستی با حفظ حقوق آن حیوان و با کمترین احساس زجر حتی الامکان در حالت بیهوشی، صورت گیرد.


 

 وحـشـت و زجـر کـشـیـدن ایـن حـیـوان، از نـحـوه کـشـتـار وحـشـیـانـه اش را مـشـاهـده کـنـیـد!!!

 

 


شکار یک مخلوق بی حفاظ ، تجاوز به امنیت و حقوق حیوانات

سقوط یک پرنده از ارتفاع و مرگ وحشتناک تا جان دادن او

پرنده ای که با اتکا به دو بال خود، دهها متر به آسمان رفته اکنون با شلیک شکارچی یکی از بال هایش را از دست می دهد و در ناجوانمردانه ترین و غیر انسانی ترین صحنه تاریخ بشر، از ارتفاع ۱۵ متری یا پنج طبقه سقوط میکند.

شکار با توجه به حالت خصمانه اش، با در نظر گرفتن زجر حیوانات و اینکه معلوم نیست تیر به کجای حیوان اصابت میکند، ناقض حقوق حیوانات و بایستی توسط قانون حمایت از حیوانات ممنوع گردد؛ مگر در مواقع اضطرار شدید انسان.


سیرک ها؛ تربیت حیوانات با شکنجه و روشهای غیر انسانی

هر چند ظاهر سیرک ها شاد و مفرح است، اما در باطن آن فاجعه ای غیر اخلاقی نهفته است؛ یک جانور با توجه به شعور پایینی که دارد، برای تربیت شدن سال ها شکنجه می شود تا صاحبین سیرک به مزد و مواجب و درامد خوبی برسند.


تولید شیرگاو؛ سوء استفاده از حیوانات بی پناه

از گاوی که می تواند روزانه هفت لیتر شیر بدهد، با دادن هورمون و داروهای مخصوص، روزانه ۳۳ لیتر شیر می گیرند، که منجر به کاهش بنیه و پوکی استخوان حیوان در ۵ سالگی می شود؛ در نتیجه چهارپا ی بی زبان، از سن ۵سالگی درد میکشد و به هزار عارضه و ضعف بنیه دچار می شود.


تولید ناجوانمردانه تخم مرغ، تعدی به حق و حقوق حیوانات

تولید تخم مرغ با روش های غیر انسانی

انسان بواسطه هوشی که خداوند به امانت به او داد، پی برد که اگر روزی دوبار چراغهای مرغداری را خاموش و روشن کند، حیوان زبان بسته به طبعیت از غریزه خود دوبار تخم می کند، چه نبرد نابرابری است وقتی که هوش انسان، با هوش یک مرغ کم شعور به میدان می روند، و چه کرد این خلیفه خدا با مخلوق خدا با امانت طبیعت.

ایـن جـنـایـت را نـمـی تـوان زرنگـی انـسـان نـامـیـد.

حیوان بی پناه، در سن دوسالگی به ناراحتی های مفاصل و استخوان و کمبود بنیه دچار شود و شبانه روز زجر و درد می کشد.


حمل و نقل حیوانات؛ تخطی از قواعد اخلاقی

حمل و نقل در زمستان ؛ هوای سرد

حمل و نقل حیوانات، در هوای سرد زمستان بدون لوازم ضروری ، بدون روکش یا پتو و در قفس های تنگ و در شرایطی ناعادلانه انجام میشود، رانندگان خودروهای حمل حیوانات، توجهی به نیازهای حیوان و یخ بستگی بدن او نمی کنند؛ که این نیز نیازمند کمک و توجه سازمان های حمایت و دفاع از حقوق حیوانات می باشد.

 

 

 


 بارکشی بیش از حد مجاز، نقض حقوق حیوانات

با توجه به وزن و استحکامات ستون فقرات و اسکلت حیوان، باری که بر دوش چهارپا گذاشته می شود؛ بایستی متناسب با ظرفیت و توان و با لحاظ کردن حقوق حیوانات باشد.


 رسیدگی به موارد دیگر نقض حقوق حیوانات

نیازمند کوششهای مستمری است، که گروههای حمایت و دفاع از حقوق حیوانات، ضمن انعکاس مشکلات حیوانات؛ به وکالت از تمام نسل بشر، بایستی به دادخواهی و طرفداری از آنان، سعی در ایجاد قوانین و آموزش فرهنگ احترام به حقوق حیوانات نمایند.
شاید تکرار و تشدید اقدامات ما، منجر به پاسخگویی مسئولین، و مساعدت دیگر انسان ها شود.

بیایید بعنوان اشرف مخلوقات، سرپرستی جانداران زمین را بر عهده بگیریم و با گسترش فرهنگ و شعور انسان؛ و تدوین قوانین مرتبط، برای حیوانات حصار دفاعی قانونی، و پناه گاه امن انسانی بسازیم.


 

 

 

دانلود چکیده مطالب این سایت

 

 

اگر احساس مسئولیت می کنی، برای پشتیبانی این سایت عام المنفعه را لـیـنـک کن.

۶ دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید

 1. ع ش ق ی گفت:

  باغ وحش شخصی نزدیک ارومیه وحشتناکه ..مسئولین رسیدگی کنند لطفا…

 2. محمد گفت:

  جالب اینجاست که وقتی ما ادمها میخواهیم یکدیگر را وحشی و بی رحم خطاب کنیم میگوییم فلانی حیوان است در صورتی که همان بگویند ادم وحشی و یا انسان بی رحم خیلی خیلی برازنده تر و بهتر است چون کارهای کثیف بی رحمانه وحشیانه و غیراخلاقی که انسانها با نوع خود و حیوانات بی دفاع و غیره انجام میدهند هیچ موجود زنده دیگری در کره زمین وجود ندارد که بتواند چنین کارهایی با این وسعت انجام دهد پس بهتر است به نام حیوانات بی دفاع و بی ازار که انها هم از دست ادمیزاد در رنج و عذاب و بدبختی هستند خود را فریب ندهیم نمونه های رفتار ازاردهنده و وحشتناک و کثیف و درداور بشر دو پا با حیوانات هم فراوان دیده شده

 3. ناشناس گفت:

  تاسف دارد
  از انسانیت رنگی نبردیم
  شروع کن بگو من حیوانات را دوست دارم .

 4. دوستدار حیوانات گفت:

  عزیز دلم مشکل اینجا ها نیس که
  مشکل از پایس از پایه…
  از بچگی ماها. وقتی به یه بچه دو ساله آموزش میدن که تا گربه دید بره پخ کنه در بره. یا حیوانات و کثیفن و نباید بهشون دس زد. پنج سالگی تیرکمون میدن دستش گنجیشک بزنه. یا براش جوجه رنگی و ماهی قرمز میخرن دو روز بعدش بکشن شون. بزرگ که میشن با طبیعت قهرند دیگه اونوخت یا میشن شکارچی یا قصاب یا….. تا میگیم حیوون میگن اهه اهه پیف پیف بو میده…
  الان به بزرگتر ها بگی فایده نداره که. باید روی بچه ها کار کرد. خدا وکیلی نگا کن تو مدارس چن بار حیوون آوردن به بچه ها نشون بدن یا چن تا درس درباره حمایت از حقوق حیوانات است؟؟
  چن تا؟؟
  چن خانواده حیوان نگه میدارن؟؟ ببین مشکل از فرهنگ مونه. تو فرهنگ ایرانی که شکار آهو و شیر کلاس داره دیگه توقع این چیزا رو که نباید داشت. متاسفانه فرهنگ مون انقد رشد نکرده که احترام به حقوق حیوانات بین همه جا بیفته
  هییی………….

  • نویسنده کیان گفت:

   سلام برادر
   موافقم ؛ مشکل از آموزش و پرورش هست که از کودکی و در دبستان احترام به حقوق حیوانات رو آموزش نمیده

 5. عباس گفت:

  باغ وحش مشهد:
  برای تفریح به باغ وحش مشهد رفتیم. چه باغ وحشی! نه نظارتی و نظافتی و نه حقوق برای … حیوانات زبان بسته در حصاری برای نمایش؛ متصدیان فقط به گیشه بلیت فروشی چشم داشتند. به جرأت بگویم شاید ماه ها بود قفس ها نظافت نشده بود و تارهای عنکبوت و فضله های حیوانات روی هم انباشته تا شاید زمان آنها را پاک کند. مرد سبیل کلفتی را هم دیدم با میله ای دستش بود داشت از پشت قفس به شیر ضربه میزد و هیچکس هم نبود تا بگوید زورت به این حیوان رسیده؟!!
  http://jebelli133.ir/post/166

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.