رامسر و تله کابین و جاذبه های طبیعی و گردشگری و مکان های دیدنی و دیدنیهای شهر رامسر

رامسر و تله کابین و جاذبه های طبیعی و گردشگری و مکان های دیدنی و دیدنیهای شهر رامسر

«مکان های دیدنی رامسر»

رامسر از سمت شرق به تنکابن ازغرب به چابکسر (اولین شهر شرق گیلان)، ازجنوب به کوههای البرز و از سمت شمال به دریای مازندران محدود میشود.

رامسَر از شهرهای استان مازندران در شمال ایران است.

(مدیریت وبسایت مازندران بام ایران)

رامسَر، از شهرهای استان مازندران در شمال ایران می‌باشد. این شهر، که پیش از این سخت سر نام داشت؛ آخرین شهر غرب مازندران می‌باشد. رامسر از سمت شرق به تنکابن، ازغرب به چابکسر (اولین شهر شرق گیلان)، ازجنوب به کوههای البرز و از سمت شمال به دریای مازندران، می‌رسد. آب وهوای رامسر در تابستان گرم و مرطوب و در زمستان سرد می‌باشد…

نزدیکی جنگل و دریا در این شهر، زیبایی وبژه ای به این شهر بخشیده است و این مسئله باعث جذب مسافر در فصل تابستان و ایام تعطیل می‌باشد. رامسر، دارای فرودگاه می‌باشد.

مناطق ییلاقی رامسر مانند جواهرده بسیار زیبا و خوش‌آب‌وهوا می‌باشد. محصولات اصلی رامسر برنج و مرکبات و چای است. بهترین مسیر برای مسافرت به رامسر بعد از مسیر هوایی از تهران، مسافرت زمینی از شهرهای کرج-چالوس-تنکابن، است…

 بت های قلبت را بشکن

 

«جاذبه‌های گردشگری رامسر»
شهرستان رامسر، با زیبایی وصف ناپذیر در انتهای غربی استان مازندران، در دامنه جنگلی و زیبای البرز و سواحل رویایی دریای خزر آرمیده و با برخورداری از جاذبه‌های گردشگری و امکانات اقامتی، پذیرایی و تفریحی، با لقب عروس شهرهای ایران؛ به عنوان قطب مهم گردشگری در کشور و حتی جهان مطرح می‌باشد.

وجود قله‌های مخروطی شکل با پوشش انبوه گیاهان متنوع، باغ های مرکبات، چای، مزرعه‌های برنج، برخورداری از ساحل زیبا، منطقه‌های ییلاقی خوش آب و هوا، منابع فراوان آبهای گرم معدنی، وجود فرودگاه و هتلهای قدیم و جدید، این شهر را یکی از شهرهای منحصر به فرد مبدل نموده است.

وجود آبهای گرم معدنی، در نزدیکی ساحل دریا و چند وان و استخر آب گرم معدنی در شهرهای کتالم و سادات شهر، بوستان جنگلی صفارود در میان دره، روستای جواهرده در ارتفاع ۱۸۰۰ متری سطح دریا، قله مخروطی شکل مارکو و جداشده از سلسله کوههای البرز در شرق رامسر، جنگل دالخانی در مسیر رامسر به تنکابن، کاخ موزه تماشاگه خزر نزدیک هتل بزرگ رامسر و دهها اثر تاریخی و دیدنی باعث گشته؛ که سالانه هزاران مسافر و گردشگر داخلی و خارجی به رامسر، عروس شهرهای ایران مسافرت نمایند…

 راز خوشبختی انسان

 

 

“نگاهی به جاذبه‌های طبیعی و تاریخی رامسر”

رامسر، در غرب مازندران با برخورداری از جاذبه‌های منحصر به فرد طبیعی و تاریخی، یکی از مناطق برتر کشور، به لحاظ طبیعت گردی، بشمار می‌روند؛ که سالانه پذیرای بیش از ? ۱۰?میلیون مسافر و گردشگر می‌باشد…

وجود آبشارها، آب‌های سرد و گرم معدنی، بوستانهای جنگلی، غارها، چمشه‌ها، دریاچه، یادمان‌های تاریخی، صدها مراکز اقامتی و پذیرایی و تفریحی و به ویژه نزدیکی کوه، دریا و جنگل این منطقه را به عنوان قطب مهم گردشگری در کشور و حتی جهان مطرح نموده است.

آب و هوایی این منطقه جلگه‌ای معتدل، مرطوب و کوهستانی سرد و نیمه مرطوب می‌باشد و اقتصاد این اهالی برپایه کشاورزی، دامداری و صنعت گردشگری، استوار است. وجود فرودگاه در شهر رامسر، و جنگل در شهرستان رامسر در غرب مازندران، از دیگر خصوصیات بارز این منطقه بشمار می‌رود!

 

 

“آبهای گرم معدنی”
بخش های گسترده‌ای از مرکز شهر رامسر، ازآبهای گرم معدنی با خاصیت های طبی و درمانی برخوردار می‌باشد؛ که گردشگران زیادی از این آبها بهره‌ می‌برند. وجود این آب گرم‌ها در نزدیکی ساحل دریا، ویژگی منحصر به‌فردی را به رامسر داده است. (البته در فاصله پنج کیلومتری جنوب شرقی رامسر، در شهرهای کتالم و سادات محله، نیز چند وان و استخر آب گرم معدنی موجود است؛ که برای درمان بیماریهای پوستی، رماتیسم و دردهای عصبی و عضلانی سودمند می‌باشد.)

 زندگی محترمانه

 

“قله مارکوه”
قله مارکوه، مخروطی شکل، مشجر و جدا شده از سلسه کوههای البرز بوده؛ که در فاصله شش کیلومتری شرق رامسر و سه کیلومتری ساحل دریا و محور ارتباطی تنکابن به رامسر، قرار دارد. این کوه صخره‌ای، با وسعت ? ۶۰۰?هزار مترمربع، با انواع درختچه‌ها، درختان انجیلی، بلوط، شمشاد و ازگیل پوشیده شده و ارتفاع قله از سطح دریا، حدود ? ۵۰۰?متر بوده؛ که احداث ? ۳۴۰?پله در ضله جنوبی کار صعود را هموار می‌نماید.

وجود شهر کتالم، چشم‌اندازهای زیبای آن به‌دریا، مزارع برنج و باغات چای و مرکبات در شمال قله، تسلط به تپه‌ها و ارتفاعات سرسبز البرز و روستاهای اطراف و رودخانه نسارود در شرق، به این مکان موقعیتی خاص داده است! در بلندترین نقطه مارکوه، بقایای یک قلعه برجای مانده؛ که احتمالاً محیط دیده‌بانی حاکمان قدیم منطقه، بوده‌است…

 

 

مکان های دیدنی رامسر:

پارک جنگلی صفارود – جواهرده – قله مارکو – جنگل دال خانی…

http://mazandaran.blogsky.com

 ملاقات خدا

 

“آشنایی با جاذبه‌های گردشگری رامسر- مازندران”

رامسر در تابستان آب و هوایی گرم و مرطوب و در زمستان سرد است. مجاورت با جنگل و دریا، به این شهر، زیبایی منحصر بفردی داده است! این شهر دارای مناطق ییلاقی بسیار زیبا و خوش‌آب ‌و هوا می‌باشد. محصولات عمده رامسر برنج، مرکبات و چای می‌باشد.

شهرستان رامسر، در دامنه جنگلی و زیبای البرز و سواحل زیبای دریای خزر، با برخورداری از انوع جاذبه‌های گردشگری و امکانات اقامتی، پذیرایی و تفریحی؛ با لقب عروس شهرهای ایران؛ به عنوان قطب مهم گردشگری در کشور مشهور می‌باشد!

معروف ترین کوه های آن عبارت اند از سرخ تله ( بخش شرقی قله سماموس ) واژک سه براره رژه ( رجه ).

جاده در دل جنگل

قله‌های مخروطی شکل، باغات مرکبات، چای، مزارع برنج، ساحل زیبا، مناطق ییلاقی خوش آب و هوا، منابع فراوان آب‌های گرم معدنی، فرودگاه و هتل‌های قدیم و جدید، این شهر را به یکی از شهرهای پر گردشگر مبدل نموده است!

رامسر، در غرب مازندران با برخورداری از جاذبه‌های منحصر به فرد طبیعی و تاریخی؛ یکی از مناطق برتر کشور به لحاظ طبیعت گردی بشمار می‌رود!

وجود آبشارها، آب‌های سرد و گرم معدنی، بوستان‌های جنگلی، غارها، چمشه‌ها، دریاچه، یادمان‌های تاریخی، صدها مراکز اقامتی و پذیرایی و تفریحی و به ویژه نزدیکی کوه، دریا و جنگل این منطقه را به عنوان قطب مهم گردشگری در کشور مطرح نموده است!

 

 

“جواهرده رامــسر”

جواهرده، یکی از مناطق زیبا در استان مازندران و شهرستان رامسر می‌باشد. در مورد نام‌ این‌ روستا، عقاید مختلفی‌ نقل شده، در گذشته آن‌ را جورده‌ به‌ معنی‌ ده‌ بالا، در مقابل جیرده یعنی پایین ده، نامگذاری کرده اند.

جواهرده منطقه‌ای تاریخی با جنگل‌های سرسبز می‌باشد؛ که نیمی از سال پوشیده از برف و در فصل تابستان، هوای بسیار خوبی دارد! این منطقه رویایی، شاهکار طبیعت و نگین فیروزه فام کوه‌های البرز، محسوب میشود؛ که از ۳ طرف در محاصره کوه واقع است! این منطقه، با وجود فاصله کم از دریای خزر، در ارتفاع قابل ملاحظه‌ای از سطح دریا که حدود ۲ هزار متر است، واقع است…

 

قانون کارما

جواهرده، روزگاری مرکز دادوستد بود و با قزوین در ارتباط بوده است؛ اما جاده آن در سال ۱۳۵۰ به دست مهندسان آلمانی ساخته شده است. این منطقه خاطره جنگ میرزاکوچک خان با قوای دولتی را در یادها زنده میکند. گهواره سنگی، سلاژپشته، شیرسنگی، چشمه های زیبای طبیعی، از مناطق دیدنی جواهرده محسوب می‌شود.

“از ورزش‌های رایج منطقه کوهنوردی و صعود به ارتفاعات زیبای جواهرده (قله سماموس)، کشتی محلی گیله مردی و اسب سواری می‌باشد”.

مسجد آدینه و گورهای گبری، از آثار تاریخی جواهرده محسوب می‌شود. ساخت بنای مسجد آدینه، به حدود ۷۰۰ سال پیش و توسط شخصی به نام شل شریف بازمی گردد. (او از بزرگان جواهرده بوده است.)

پوشش محلی اغلب ساکنان دهستان جواهرده، در مازندران، جلوه زیبایی دارد؛ که این منطقه را از دیگر مناطق استان متمایز می‌نماید. لباس‌های سنتی بانوان این منطقه، که در اغلب جشن ها و مراسم می‌پوشند، شکوه خاصی به آن مراسم می‌بخشد…

جواهرده، با زیبایی‌های وصف ناپذیر؛ که می‌توان از آن به عنوان یکی از شاهکارهای خلقت، در عرصه طبیعت یاد کرد؛ در ۲۶ کیلومتری رامسر قرار گرفته است”.

مسیر دسترسی به این ییلاق سنتی، از منتهی‌الیه مسیر غربی رامسر، به طرف گیلان گرفته شده است و با عبور از میان کوه‌های مشجر و در امتداد رودخانه خروشان صفارود، ادامه می‌یابد و با شیب و افزایش ارتفاع در طول مسیر، به تدریج نوع پوشش گیاهی تغییر پیدا می‌کند و از تراکم درختان کاهش میابد.

در نزدیکی جواهرده، پوشش جنگلی به چمنزار و بوته زار تغییر پیدا می‌کند و در همین نقطه در دامنه کوه‌های پربرف سماموس، روستای ییلاقی وسنتی جواهرده، با طبیعت زایدالوصفش خودنمایی می‌نماید!

این منطقه در هر ۴ فصل سال زیباست. جواهرده، در فصل تابستان بخاطر آب و هوای خنک خود می‌تواند میزبان هزاران گردشگر داخلی و خارجی باشد. این منطقه در زمستان، به دلیل کوه‌های پربرفش زیبایی بی نظیر و چشمگیری دارد!

 

 

بوستان جنگلی صفارود:

جواهرده یکی از مناطق زیبا در استان مازندران و شهرستان رامسر است.

دریاچه قو واقع در جواهر ده رامسر

 

مسیر دسترسی به این بوستان، از ابتدای جاده جواهرده در میدان غربی شهر رامسر، آغاز و پس از طی ۹ ‪ کیلومتر و عبور از مسیری زیبا به این پارک در کنار رود صفارود می‌رسد. این بوستان در میان دره و در پایین جاده واقع است؛ که پله‌هایی نیز برای ورود به‌آن از جاده بنا شده‌است و وجود جنگل، رودخانه، آب معدنی، آب و هوای مطبوع به این مکان جلوه ویژه ای داده است…

 

 

غارهای تاریخی رامســر:

 • غار گرگرلوکا:

این غار، دارای شیبی تند بوده و در منطقه صعب العبور از ارتفاعات کوه ایلمیلی با دیواره‌های صخره‌ای واقع شده است. لوکا، به زبان محلی به سوراخ و شیار می‌گویند.

 • غار یاغی لوکا:

غار یاغی لوکا، دارای شیبی ۹۵ درجه بوده؛ که دهنه بالائی غار ۳ متر است و حدود هزار متر از سطح دریا ارتفاع داشته و در شمال غربی رامسر قرار دارد…

 • غار بام بامه:

این غار، در جنوب هتل و جنوب غربی محله رمک، در میان جنگل‌های پوشیده از درختان کهنسال، در فاصله ۲۰۰ متری دامنه کوه قلعه بند، واقع شده است.

دهانه آن، به شکل مثلث بوده و حدود ۴۰ متر عمق آن است و احتمالا در گذشته محل اختفای اشیای با ارزش و عتیقه بوده است. غار بام بامه، دیدنی، ترسناک و از عجایب رامسر بشمار می‌رود.

 • غار شب پره چال:

این غار به علت وجود شب پره (خفاش) فراوان و آویزان در داخلش، به این نام مشهور شده است.

جنگل دالخانی:

تله کابین رامسر به عنوان بزرگترین تله کابین کشور از کنار ساحل خزر تا ارتفاعات جنگلی با ۴۰ کابین به طول ۲ کیلومتر امتداد دارد

تله کابین رامسر

۷ کیلومتر بعد از مسیر رامسر – تنکابن و بعد از سه‌راهی جنت رودبار، در مسیر ارتباطی و آسفالته، جنت رودبار در کنار جاده واقع است؛ که برای احداث پارک جنگلی در نظر گرفته شده و به عنوان یک تفرجگاه مهم شهر رامسر، مورد استفاده گردشگران واقع می‌شود…

 

 

آبشارهای رامسر:

رامسر به علت داشتن کوه‌های پربرف، ریزش باران‌های فراوان در آن و قرار داشتن در منطقه پر آب ایران، از چندین آبشار زیبا و دیدنی با چشم انداز‌های طبیعی برخوردار می‌باشد!

 • آبشار ازارک در منطقه سنگ پشته رامسر؛
 • آبشار هیسیان در منطقه جنت رودبار؛
 • آبشار چاردر در منطقه جنت رودبار؛
 • آبشار خشکا در منطقه هریس؛
 • آبشار لج و میج در منطقه اشکور رامسر؛
 • آبشار ریزش براز در منطقه جنت رودبار؛
  آبشار راشمه دره در جواهر ده رامسر؛
 • احسینه در منطقه جنت رودبار (بلندترین آبشار منطقه)…

 خدا غم را نیافرید

 

هتل قدیم رامسر:

هتل قدیم رامسر با معماری بسیار زیبا، در مرکز شهر در دامنه کوه‌های مشجر و فضای سبز؛ با محوطه‌سازی چشم نواز؛ قرار گرفته و در ۱۳۱۲ سال ‪ بنا شده است. زیربنای این هتل، حدود ۵ هزار متر مربع در ۳ طبقه است و به لحاظ نوع معماری، زیبایی، موقعیت مکانی و تجهیزات، یکی از مشهورترین هتل‌های خاورمیانه محسوب می‌شود…

 

 

«آب‌های گرم معدنی رامسر»

بخش‌های گسترده‌ای از مرکز شهر رامسر، آب‌های گرم معدنی با خاصیت‌های طبی و درمانی دارد؛ که گردشگران از این آ‌ب‌ها سود می‌برند. وجود این آب گرم‌ها در نزدیکی ساحل دریا، ویژگی خاصی، به رامسر داده است! در شهرهای کتالم و سادات محله نیز، چند وان و استخر آب گرم معدنی قرار دارد؛ که برای درمان بیماریهای پوستی، رماتیسم و دردهای عصبی و عضلانی سودمند است!

“سادات محله، در فاصله ۵ کیلومتری رامسر واقع است؛ که زمانی معاف محله” نامیده می‌شد و سپس به سید محله، تغییر نام داد و در چند دهه اخیر، مبدل به سادات محله گردید. (این شهر به داشتن چشمه‌های آب گرم معدنی معروف می‌باشد.)

 روح قدیس آسمانی

 

کوه‌های رامسر:

رامسر، در منطقه‌ای واقع است؛ که دارای کوهستان‌های زیبای بسیار است.

مهمترین کوه‌های رامسر، عبارتند از:

 • سماموس کوه، که با ارتفاعی بیش از ۳۶۰۰ متر بلندترین کوه رامسر است و در تمام فصول سال پوشیده از برف می‌باشد.
 • شیطان کوه، که در فصل گرم سال، پر از گل و گیاه بوده و بسیار زیبا و دیدنیست.
 • زرود کوه، که بیش از ۳ هزار متر ارتفاع دارد.
 • کوه زرین پشت، که جنگل بابران در آن واقع است و شبیه به زین اسب بوده و بسیار زیبا و جذابست.
 • کوه بن کوه، معروف به سرخ تله که در تابستان بسیار سرسبز و دیدنی می‌باشد.
 • کوه سه براره، که در تابستان بسیار سرسبز و محل چرای دام اهالی می‌باشد.
 • سیاه کند کوه، که دارای مراتع سرسبز در تابستان می‌باشد.
 • دیلمان کوه، که در جنوب غربی رامسر قرار داشته و بیش از سه هزار متر ارتفاع داشته و در تابستان بسیار سرسبز می‌باشد.
 • بزابن کوه، با ارتفاعی بیش از ۳۳۰۰متر که در تابستان به علت سرسبزی زیاد، مورد استفاده و چرای احشام واقع می‌شود.
 • لپاسر کوه، که بیش از ۳۲۰۰متر ارتفاع دارد و در اواخر بهار پس از ذوب برفها، پر از گل و گیاه وحشی شده و بسیار دیدنی و جذاب می‌باشد.
 • وژک کوه، که در آن آثار باستانی بسیاری بوده و هست.
 • خشچال کوه، که بیش از سه هزار متر از سطح دریا ارتفاع داشته و در اواخر بهار و تابستان بسیار دیدنی و سرسبز می‌باشد…

 

 بتهای قلبت را بشکن

 

رودهای رامسر:

اکثر رودهای رامسر، فصلی بوده و در فصول پر باران، طغیان میکنن و به رود بزرگی تبدیل می‌گردند. رودهای رامسر، بعد از عبور مسافت کمی، به دریای خزر وارد می‌شوند، که عبارتند از:

 • صفا رود، که بسیار سرکش و وحشی می‌باشد، در هر دسته چند شاخه شده؛ که شامل: رودخانه زکی محله، رودخانه لاکش محله، رودخانه فتوک محله، رودخانه رضی محله، رودخانه نارنج بن.
 • ترک رود؛
 • نسارود؛
 • چالکرود؛
 • سرخانی رود؛
 • چالدره رود؛
 • پلنگ رود؛
 • نمک آبرود؛
 • رمک رود؛
 • شوراب سررود؛
 • برشی رود؛
 • میان حاله رود…

 

 

گرسماسر (بهشتی در آسمان):

در مسیر رامسر به کتالم، مسیری آسفالته، جنگلی و زیبا قرار دارد؛ که امتداد آن به زیباترین و باشکوه‌ترین ییلاق، واقع در رامسر، می‌رسد و نام آن گرسماسر می‌باشد. گرسماسر، قدمتی تاریخی دارد و در مسیر عبور کوهنوردانی می‌باشد؛ که بمنظور استفاده از مناظر طبیعی و زیبای لپاسر، به قله ۳۶۰۰متری و پر برف با شکارهای نایاب سماموس می‌روند. قلعه تاریخی گرسماسر، با قدمتی بیش از ۱۰ قرن در همسایگی این روستای باصفا، واقع است…

 

 

موزه تماشاگه خزر:

بخش‌های گسترده‌ای از مرکز شهر رامسر از آب‌های گرم معدنی با خاصیت‌های طبی و درمانی برخوردار است

جاذبه های گردشگری رامسر

این عمارت، به کاخ مرمرمشهور است و در سال ۱۳۱۶ در میان باغی به مساحت ۶۰ هزار متر؛ که مساحت کاخ حدود ۶۰۰ متر است؛ با شیوه معماری اروپایی ساخته شده است.

در داخل کاخ، گچبری‌های زیبا، سقف بسیار دیدنی؛ با ۴ ستون سنگی بزرگ خوش‌تراش، ببر سنگی، مجسمه‌های برنزی و مرمری، تابلوهای نقاشی عتیقه، فرش‌های نفیس، کریستال، منبتکاری‌های استادانه و آثار منحصر به فرد هنرمندان بزرگ ایران و جهان؛ جهت بازدید مردم در معرض نمایش قرار گرفته است.

در این باغ، اولین نهال‌های مرکبات اصلاح شده و گونه‌های گیاهی متفاوت و نایاب خارجی کاشته شده؛ که این موزه را به یکی از باغ‌های منحصر به فرد ایران از نظر تنوع گونه‌های گیاهی مبدل شده است…

 

 

تله کابین رامســـر:

“تله کابین رامسر، به عنوان بزرگترین تله کابین کشور” از کنار ساحل خزر تا ارتفاعات جنگلی، با ۴۰ کابین به طول ۲ کیلومتر طول دارد و توسط بخش خصوصی احداث شده است.

تله کابین رامسر، تنها تله کابین در خاورمیانه می‌باشد؛ که ساحل دریا را به ارتفاعات جنگلی متصل می‌نماید! این تله کابین، که به واحدهای پذیرایی و اماکن تفریحی- گردشگری مجهز می‌باشد، با ظرفیت۵۰ کابین ظرفیت حمل۴۵۰ نفر در ساعت را داراست. (تله کابین رامسر، در ۵ کیلومتری غرب رامسر و ۳۰۰ متری شهر چابکسر، واقع است.)

 راز خوشبختی انسان

 

 

“پلاژ‌ های رامسر”

به علت نزدیکی دریا به شهر، پلاژهای شهر رامسر نقش بسیاری در جذب توریسم دارد.

“پلاژهای رامسر”، عبارتند از:

 • پلاژ لیدو:
  مکانی دنج و خانوادگی، با آلاچیقی در دریا؛ که در منطقه ساحلی لیدو قرار دارد. رستوران قهوه‌خانه و چند فروشگاه صنایع دستی و غذایی نیز در آن واقع است.
 • پلاژ توسکا سرا:

  این پلاژ، نام خود را از رستوران و استخر توسکاسرا گرفته و دارای رستوران، فروشگاه صنایع دستی و حیوانات تاکسیدرمی شده، کتاب فروشی، قایق سواری، شهر بازی، سالن تیراندازی و محل شنا می‌باشد.

 • پلاژ شهرداری:

  این پلاژ، در انتهای خیابان ۲۰ متری و در منطقه‌ای زیبا با فضاسازی جدید، قرار گرفته و دارای صنایع دستی، فروشگاه‌های مواد غذایی، قهوه خانه و رستوران می‌باشد.

http://hamshahrionline.ir

 

 

“تاریخچه رامسر “

  دیباچه

“رامسر، شهری است؛ که استان های سرسبز گیلان ومازندران را به هم وصل می‌کند؛ به دلیل موقعیت ومعماری خاص جغرافیایی، نزدیکی کوها به دریا، که باعث برداشت سهم زیادی از باران و درنتیجه باعث سرسبزی کوهها ودشت ها وییلاقات آن شده است؛ رامسر را یک شهر استثنائی تبدیل کرده است؛ چنانکه دربیش از ۳۰۰۰ نقطه از نقاط دنیا؛ که مشابه رامسر هستند، نام رامسر را بر آنان گذاشته اند!”

” سخت سر، در شهریور ۱۳۱۴ تبدیل به رامسر شد” و عملیات شهرسازی آن، درسال ۱۳۱۰ شروع شد، طبق آمار ۱۳۸۵, رامسر ۸/۷۲۹ کیلومتر مربع وسعت , ۶۷۴۶۶ نفر جمعیت، که ۱۷۸۵۵ نفر آن در روستاها هستند. رامسر، دارای سه شهر و ۳۰۰ روستا و آبادی می‌باشد…

 زندگی محترمانه

 

“رامسر در آینه تاریخ”

جیل، که جدش حضرت نوح است، جیلان (معرب گیلان)، را بنا نهاد واسم خودش را برآن نهاد. در سرودهای اوستا، گیلان، ورن و مازندران یا طبرستان، مازن نام نهاده شده است. در قرن هفتم هجری ودر حمله مغول ها، نام مازن به مازندران، تغییر داده شد.

گیلان، زادگاه فریدون است، کسی که ضحاک را کشت ونقل می‌کنند، در اواخر عمرش، در سفید تمشه (سفید تمشک رامسر)، میزیسته است. انسانهای اولیه گیلان، کادوسان و انسانهای اولیه مازندران، تپورها، در حدفاصل گیلان ومازندران، درجائی به بنام آماردها (رامسر)، بود؛ میزیستند و کورش پسر چوپانی ازاین مکان بود. این مردم لباس سیاه بر تن میکردند ومردانشان موهای بلند داشتند…

هتل قدیم رامسر با معماری بسیار زیبا در مرکز شهر در دامنه کوه‌های مشجر و فضای سبز با محوطه‌سازی چشم نواز واقع شده و در ۱۳۱۲ سال ‪ ساخته شده است

هتل قدیم رامسر

آداب وسنن مردم گیلان، مثل ریسه کردن سیر وپیاز، ظرف گلی نمک کار، ساختن کندوج و کوپا و… همه شبیه بومیان جنوب فرانسه می‌باشد؛ چنانکه پرفسور گیرین باستان شناس فرانسوی میگوید: مردم جنوب فرانسه از مهاجرین گیلانی می‌باشند.
۱۴ قرن پیش از میلاد مسیح، آریانها به ایران و جنوب دریای خزر مهاجرت نمودند، که این تا قرن ششم قبل از میلاد ادامه داشت.

(دردوره اشکانیان و ساسانیان، از مردم شمال به عنوان رزمنده و جنگجو نام می‌بردند.)

جنوب دریای خزر شامل گیلان، دیلمستان و طبرستان بود؛ که مرکز دیلمستان سخت سر یا رامسر امروزی بود…

رامسر، از ولایتهای آباد دیلم، و ۱۰ ناحیه (لتر -گالش محله رامسر، انگامرد – مارکوه چالکرود و دینارود جودا هنجان – جواهرده و…..) داشت. مردم دیلم از کسانی بودند، که در مقابل حمله عربها به ایران، سر سختانه ایستادند؛ چنانکه نقل شده؛ فرماندهان سپاه عرب، برای جنگ با دیلمیان، از میان خود داوطلب می‌گرفتند. ابن خلدون، گفته است: مردم شمال ایران پیرو دین زرتشت و خورشید وماه می‌پرستیدند.

http://100raz.com/%D9%86%D9%81%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%A6%D9%86%D8%A7%D8%AA-%D8%AE%D8%AF%D8%A7/

 

تنکابن، نام دژی بوده است؛ که در حمله تیموریان نابود شده است.

اولین سلسه مستقل علوی، که در جنوب دریای خزر حکومت کردند، توسط زید ملقب به داعی کبیر، پایه گذاری گردید و بعد ها سرداران سپاه علوی، هر کدام حکومتهای مستقل را تشکیل دادند.

سید رکابزن کیا، درسال ۷۵۰ هجری قمری اولین حکومت را در سرسخت (رامسر)، تشکیل داد؛ که مرکز آن گرمه رود بود، او بعدها تنکابن وبخش هایی از دیلم به نام های شیرود و دوهزار را به تصرف درآورد و ۱۹ سال حکومت کرد…

(پس از سید رکابزن کیا، جنگ های زیادی درگرفت؛ که با پیروزی نعمان اشکوری‌ها بر حکام زیدیه، مدت ۱۰۰سال اشکوری‌ها، بر تمام گیلان ومازندران حاکم بودند.)

 

 

“محلات آباد قدیم رامسر”

کاخ سلطنتی رامسر یا کاخ مرمر یکی از نفیس‌ترین آثار دوران پهلوی در شمال ایران است.

کاخ سلطنتی رامسر

 گرجیان کلاچه کوه (رمک), تهجنیجان, پورچی, بامسی, اشکونه, سیرسی, چاله سر, کلا کم, اژدهم, آهن پچان, بازرش, سلمل, وژک, کهنه تنگدره, سیاه چالکش, زلزلان دشت, کهبن, جنده رودبار, آساه گاه, باغدشت, لیما کش, سیاه کند, لشت کنس, لپاسر, جورده, شیلی سرا, لزن چاک, لتر, چالکرود…

 

 

«رودهای معروف رامسر»

 چالکرود, نسارود, ترک رود وصفارود…

 

 

«کوههای معروف رامسر»

۱- سماموس (۳۶۲۰ متر)؛

۲- بزا کوه (۳۳۳۴ متر)؛

۳- لپاسر؛

۴ – زرود کوه؛

۵- وژک؛

۶- زین پشت…

 قانون کارما

 

 

“قلعه های رامسر”

 ۱- مارکوه (تاریخ بنای پیش از اسلام در شرق کتالم سه راه طلا سر) ۲- باغ نیا (در نیاسته) ۳- گرز مانسر یا دژکول (در روستای گرسماسر) ۴– ایزکی (جنوب جاده جنت رودبار) ۵- کل کند (جنت رودبار) ۶- دربندان ۷– خش چال (درروستای میج اشکور)…

http://ramsar0033.blogfa.com

 

 

«کاخ سلطنتی رامسر»

کاخ سلطنتی رامسر یا کاخ مرمر، یکی از باارزشترین آثار دوران پهلوی در شمال ایران می‌باشد. این کاخ، به دستور رضا شاه پهلوی در سال ۱۳۱۶ بهره برداری شد و تا انقلاب سال ۱۳۵۷ به عنوان اقامتگاه خانواده پادشاهی مورد استفاده قرار می‌گرفت. ساختمان کاخ، در میان باغی به مساحت ۶۰۰۰۰ متر واقع است؛ که اولین نهال‌های مرکبات اصلاح شده و گیاهان تزیینی کمیاب، در این باغ کاشته شده‌است و یکی از جالب‌ترین و متنوع‌ترین باغ‌های ایران می‌باشد!

بنای کاخ، از سنگ مرمر سفید رگه در با ایوانی دارای ۴ ستون حجاری شده؛ از سنگ مرمر یکپارچه‌است و در دو سوی پلکان پشت کاخ، دو مجسمه مرمرین ببر واقع است. در ابتدای بنا، یک تالار مرکزی وجود دارد؛ که دربهای اتاق‌های جانبی به آن باز می‌شود. بعد از انقلاب، این کاخ تحت مالکیت بنیاد مستضعفان واقع شده و با عنوان تماشاگه خزر، به صورت موزه برای همه مردم بازدید می‌گردد. آثار به نمایش در آمده در این موزه، شامل مبلمان، شمعدان‌ها و بوفه‌های آنتیک، مجسمه‌های برنزی و مرمرین نفیس و تابلوهایی از هنرمندان مشهور جهان می‌باشد…

http://www.apstour.com

 خدا غم را نیافرید

 

 

«جاذبه های گردشگری رامسر»

معروف ترین کوه های رامسر، عبارت اند از: سرخ تله (بخش شرقی قله سماموس)، واژک سه براره رژه (رجه). مرتفع ترین این قله‌ها، قله سرخ تله می‌باشد. لپاسر با چشمه های معروف و درمانی آن و سماموس و مقبره شاه یحیی کیایی، بر چکاد قله سماموس؛ که دارای یخچال های دایمی می‌باشد، از جاهای دیدنی و جذاب آن می‌باشد.

(جویبارهای بالادست این روستا، با آبشارهای زیبا، پارک جنگلی وسیعی در میان دره؛ که در کنار رود صفارود، قرار دارد و رودخانه ای با آب معدنی گازدار، از جاذبه های گردشگری این منطقه محسوب می‌شود.)

آثار تاریخی رامسر مانند: مسجد آدینه، که گویا در گذشته های دور معبد و آتشکده ای زرشتی بوده است و همچنین، گور های گبری، که در منطقه پراکنده می‌باشد؛ از آثار تاریخی آن محسوب می‌شود. هر چند مسجد آدینه، در سال های اخیر در اثر برخورد آذرخشی به درخت زبان گنجشک کنار آن طعمه آتش گشت، ولی مسجد کنونی گویا تمدن گذشته نیز می‌باشد. در گذشته مراسم گل کاری دختران دوشیزه و جشن های همراه آن دیدنی بود و از همه مناطق گیلان، برای شرکت در این جشن گجمع می‌شدند. اولین تاریخ بنای مسجد آدینه، به حدود ۷۰۰ سال و توسط شخصی به نام «شل شریف»، بازمی گردد؛ او از بزرگان جواهرده بوده و خاندان شل آقاخانی (پور منصوری)، از بازماندگان وی هستند…

 http://www.apstour.com

روح قدیس آسمانی

کلمات راهبردی: عینی، دیدی، کشش، مقبره، قبر، مزار، گور، خاک، ارامگاه، جاذبه های گردشگری، کشندگی، جاذبه، قوه جاذبه، مذهبی, روحانی, Visual Location،  place ، situation Religious،  Adjective، visual، visitable،travel, globe trotting، جهانگردی، مبنی بر تاریخ، تاریخی، موقعیت، جلب،  دین دار, خدا پرست، دیدار پذیر، مکانهای، ایالت، جذب، ndnkdihd hdvhk ،Spectacular، تماشایی، جاهای دیدنی، آرامگاه، زیارتی، اماکن دیدنی، ابنیه تاریخی، hdvhk  ،historic, historical ، دیداری، Tourism، دیدنی، وابسته به دید، گرایش، دیدنیهای رامسر، تمایل، اماکن، قابل دید، بصری، استان، ولایت…

 

دانلود آمار جمعیت و خانوار شهرستان‌های کشور به ترتیب استان بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۹۰

راز خوشبختی و راه سعادت انسانعالی ترین هدف خلقت(ادمک های اطراف تو)بت های همیشگی قلبت رو بشکنمعنای خوشبختی واقعیحقوق حیوانات(حمایت از حقوق حیوانات)زنا زاده هم،جانشین خدا بر زمینه دختر و پسر زیر بیست سال– کودک آزارییک خبر وحشتناک(روابط نا مشروع خانوادگی)خدا ظالم نیستپولدار شدنحاجت روا شدن(اجابت دعا)چگونه پولدار شدن سعادت مند شویم شهر اهر-شهر تبریزشهر مراغهشهر مرند-شهر بناب-شهر شبسترشهرستان جلفا-شهرستان هشترودشهر میانه-شهر ملکانشهر سرابشهر آذرشهرشهرستان کلیبر-استان اذربایجان شرقی-استان اذربایجان غربیشهرستان ارومیهشهر مهاباد-شهرستان سلماس-شهرستان خویشهر میاندوابشهرستان نقده-ایستا روستای مرموز در قلب ایرانشهرستان طالقان-شهرستان نظرآباد-شهر ساوجبلاغ(هشتگرد)- شهرستان اقلیدشهرسورمقاستان البرز(شهر کرج)شهرستان آبادهشهرستان مرودشت-شهر شیراز-استان فارس-ضعف اعصاب-ارامش اعصاب-محمد شهر کرجماهدشت کرج-مشکین دشت کرج-کمالشهر کرج-چهار باغ کرج- شهر جدید هشتگرد-شهرستان فیروز آبادشهر جهرمشهر کازرونشهر ارسنجانشهر دارابشهر پاسارگادشهر بوانات شهرستان استهبانشهر خرامهشهر خرم بیدشهر خنج-شهر زرین دشت-شهر سپیدانشهر سروستان-شهرستان فراشبندشهر فساشهر قیروکارزین-شهرستان کوارشهرستان گراششهرستان لارستانشهر لامرد-شهرستان ممسنیشهرستان نی ریزاستان گیلانشهر فومنشهر آستاراشهرستان رودبارشهر رودسرشهر لاهیجانشهرستان آستانه اشرفیهشهر بندر انزلیشهر رشتشهر لنگروداستان سمنانشهرستان دامغانشهرستان شاهرودشهرستان گرمسارشهرستان مهدیشهرشهر ایوانکی-شهر آراداناستان مازندران-شهرستان آملشهر چالوسشهر محمودآبادشهر رامسر-شهرستان نورشهر بابلشهر ساریشهر قائمشهر-شهر بهشهرشهر تنکابنشهر نوشهرشهر نکاجزیره زیبای کیشافتتاحیه واختتامیه فوتبال جام جهانی ۲۰۱۴-شهر همدان و غار علیصدر-شهر نهاوند-رژیم لاغری-تناسب اندام-کاهش وزن-شهرستان نمک آبرود-شهرستان اسدآباد-معلم کیست-آب کردن چربیهای شکمی-فلسفه شب یلدا- بیمه معلم-رژیم چاقی برای لاغرها-وظایف معلم-راز لاغری و کاهش وزن-راز چای سبز و لاغری-راز موفقیت معلم موفق-چگونه چاق شویم-چگونه معلمی باشیم-کاهش وزن سریع-معلمان فعال و موفق-ویژگی معلمین نمونه-تاریخ آزمون استخدام معلمین شرکتی-معلمین خلاق-لاغری در یک هفته-ثبت نام معلمین-شهرستان شهسوار-غلبه بر وسوسه خوردن خوراکیها-طب سوزنی و لاغری-با نخوردن لاغر نمیشوید-۱۵ پیشنهاد برای لاغری سریع-بیمه عمر و سرمایه گذاری معلم-بیمه طلایی معلم-شرکت بیمه معلم-رسالت و مقام معلم-بیمه اشخاص و معلم-شهرستان ملایر-بیمه آرامش خانواده معلم-بیمه معلم ویژه فرهنگیان-بیمه های حوادث-بیمه مکمل گروهی معلم-بیمه درمان مسافران خارج از کشور-مزایای بیمه معلم-راه حلی برای چاق شدن-شناخت استعداد دانش آموزان- دیدنیهای مشهد-دیدنیهای نیشابور-دیدنیهای استان خراسان رضوی-دیدنیهای ایران-دیدنیهای سبزوار-

تهیه و تنظیم:خوش روزگار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.