چند راز لاغری و کاهش وزن،خواب استرس یائسگی عوامل چاقی

چند راز لاغری و کاهش وزن،خواب استرس یائسگی عوامل چاقی

«چند راز لاغری و کاهش وزن»

-گرسنگی را با تشنگی اشتباه نگیرید. وقتی احساس گرسنگی نمودید، یک لیوان آب بنوشید تا اگر دچار اشتهای کاذب شده اید، این مشکل رفع شود.

«چند راز لاغری و کاهش وزن»

برای کنترل و کاهش وزن چند نکته و پیشنهاد از کتاب ۱۰۰ راز لاغری دکتر اُز، برایتان آورده ایم.
۱-مواد غذایی حاوی روغن آزاد و گردو کمک می نمایند تا هم طعم خوبی را تجربه کنید و هم مدت زمان بیشتری سیر بمانید…
۲-از مغزها غافل نشوید.همیشه روزانه یک مشت آجیل بدون نمک مصرف کنید تا سیر بمانید.اگر آنها را در آب خیس کنید،طعم و بافتی متفاوت می یابند.

۳-استرس مزمن را با روش های مختلف تن آرامی، بکاهید. با این روش، اشتهای کاذب خود را از بین می برید و به پرخوری عصبی دچار نمیگردید…
۴-احتمالا شما هم بیشتر غذاهای خود را با روش سرخ کردن طبخ مینمایید؛ در حالیکه روش های پخت سالم تری هم هست که شامل کباب کردن، بخارپز کردن، پختن و جوشاندن میباشند.
۵-گرسنگی را با تشنگی اشتباه نگیرید. وقتی احساس گرسنگی نمودید، یک لیوان آب بنوشید تا اگر دچار اشتهای کاذب شده اید، این مشکل رفع شود.
۶-وقتی در رستوران غذا میخورید، چند دقیقه قبل از غذای اصلی و انتخاب آن، دسر سالم سبزیجات یا اسنک سالاد بخورید، تا اشتهایتان کاهش یابد و غذای اصلی کمتری سفارش دهید.

 

بت های قلبت را بشکن

۷-وعده ی ناهار را با کمی فلفل قرمز بخورید. خوردن فلفل قرمز تند همراه غذا در ساعات اولیه روز باعث می شود در ادامه روز اشتهای کمتری برای خوردن داشته باشید…
۸-سرعت غذا خوردن خود را کم کنید و حین صرف غذا با افراد خانواده آرام صحبت کنید تا بدن در فرصت کافی، دستور سیر شدن را به مغز ارسال نماید.
۹-مصرف ماهی آزاد یکی از عادت های سالم غذایی است. اگر به نظرتان طبخ ماهی کار سختیست، می توانید از نوع کنسروی و سالم استفاده نمایید.
۱۰-با مصرف فلفل تند یا چای سبز طی روز به بهبود وضعیت متابولیسم بدن تان کمک کنید.
۱۱-به اندازه کافی بخوابید. کم خوابی یا پر خوابی عاملی برای به هم خوردن تعادل و میزان هورمون های هوشیار کننده ی مغز میباشد…
۱۲-وقتی احساس کردید اشتهای تان زیاد شده است، با مصرف کمی نوشیدنی بدون کافئین کمک بزرگی به خود می کنید تا کالری کمتری به بدنتان برسانید.

راز خوشبختی انسان

۱۳-استفاده از سس و سرکه سیب بسیار موثر و خوب میباشد.
۱۴-از هر فرصتی برای داشتن تحرک به هر شکلی، حتی در محدوده ی کوچک استفاده نمایید. تحقیقات نشان می دهد افرادی که فعالیت و تحرک فیزیکی بیشتری دارند، لاغرتر هستند…

۱۵-برای دسر سالم تر می توانید، موز یا هندوانه، خربزه و سایر میوه های صیفی مشابه را همراه با کمی دارچین مصرف نمایید.
۱۶-هرگز هنگام تماشای تلویزیون، فیلم دیدن یا در سینما و کنسرت چیزی نخورید. با این کار تنها مقداری کالری اضافه را وارد بدن تان خواهید نمود.
۱۷-به جای مایونز و سایر سس های چرب، از ماست یا سس های خانگی کم چرب استفاده کنید.
۱۸-هیچ نوشیدنی ای در جهان جایگزین آب نمیشود. با تغییر نوشیدنی هایی که همراه غذای تان میل مینمایید، با آب، مقداری قابل توجهی وزن کم می نمایید.
۱۹-مصرف سویا را از یاد نبرید.

 

 

 

زندگی محترمانه

۲۰-افرادی که صبحانه می خورند، در برنامه های کاهش و کنترل وزن خود موفق تر هستند.

۲۱-به جای کره و خامه سراغ کره بادام زمینی بروید.
۲۲-اسیدهای چرب امگا ۳ در ماهی آزاد باعث می شوند بدن کالری بیشتری بسوزاند؛ به خصوص اگر طی روز ورزش و تحرک هم داشته باشید…

 

 

«هر چاقی دلیلی دارد»

 در جهان پیشرفته کنونی، خواسته انسان‌ها روزبه‌روز بیشتر و بیشتر می‌شود و برای دستیابی به این خواسته‌ها لازم است بیشتر تلاش کنند و این مسأله خود استرس را افزایش می‌دهد و استرس بر خلق و خو و احساسات ما موثر است.

«هر چاقی دلیلی دارد»

بسیار واضح و مشخص است که یک رژیم غذایی پر کالری شامل غذاهای سرخ شده، دسر، نوشیدنی‌های شیرین، کیک و … منجر به اضافه وزن میگردد. در واقع، وقتی کالری دریافتی فرد از مقدار کالری که در طول روز می‌سوزاند، بیشتر باشد، دچار اضافه وزن میشود. اما وقتی که رژیم غذایی فرد کاملاً سالم است و به‌ طور مرتب هم ورزش می‌نماید، علت اضافه وزن چیست؟ در این مورد علاوه بر کنترل کالری دریافتی و انجام فعالیت جسمانی مناسب، نکات دیگری نیز وجود دارد، که باعث اضافه وزن می‌شود و باید به آنها هم توجه نمود.
با افسردگی زندگی را سپری ننمایید. علائم افسردگی را می‌توان از غم، اندوه، ناامیدی و سردرد متوجه شد. موضوع افزایش وزن بسیار پیچیده است و عوامل زیادی می‌توانند روی وزن تاثیر گذار باشند. دکتر میشل می، نویسنده کتاب «آیا من گرسنه هستم» معتقد است که علت اضافه وزن فقط یک عامل نیست و در اغلب موارد، ترکیبی از دلایل مختلف، باعث افزایش وزن می‌گردد. افسردگی را از خود دور نمایید و به دنبال راه چاره باشید، در اینجا به پنج دلیل اضافه وزن اشاره خواهیم کرد:

 ملاقات خدا

 

«کمبود خواب»
آقای دکتر میشل اعتقاد دارد، بدن زمانی به خوبی فعالیت می‌نماید که استراحت کافی داشته باشد. زمانیکه که خواب کافی ندارید، بدن شما دچار استرس فیزیولوژیکی و بیوشیمیایی و مستعد ذخیره چربی می‌شود. وقتی خسته هستید، نمی‌توانید استرس را تحمل نمایید و سعی می‌کنید با خوردن غذا با آن مکانیسم مقابله نمایید. علاوه بر این، وقتی شب دیر میخوابید، ممکن است در آن ساعات، کالری بیشتری مصرف نمایید و در ساعات بیداری خود غذا بخورید. بعضی از مردم تصور می‌نمایند که با غذا خوردن می‌توانند راحت‌تر بخوابند؛ اما اینطور نمیباشد.

علائمی که نشان می‌د‌هند استراحت شما کافی نیست، عبارتند از: خستگی، تحریک پذیری، چرت در طی روز، انرژی پایین بدن. حداقل هشت ساعت در شبانه روز بخوابید. دکتر میشل سفارش مینماید: اگر احساس خواب‌آلودگی کردید، ۱۵ دقیقه بیشتر بخوابید و تاثیر آن‌را در طی روز بررسی نمایید؛ تا متوجه شوید بدن شما به چند ساعت خواب نیاز دارد. می‌توانید هر روز ۱۵ دقیقه به زمان خواب‌تان اضافه کنید و نتیجه را ببینید. وقتی ساعات خواب شما منظم باشد و به‌طور روزانه ورزش نمایید، می‌توانید راحت‌تر بخواب روید!

 

 «شرایط پزشکی»
رایج ترین بیماری که باعث اضافه وزن می‌گردد، کم کاری تیروئید میباشد. کمبود هورمون تیروئید می‌تواند سوخت و ساز بدن و اشتها را کاهش داده و وزن را اضافه نماید. دکتر میشل سفارش مینماید، اگر احساس خستگی، تورم، سستی، خشونت صدا، عدم تحمل سرما، خواب بیش از حد و یا سر درد می‌کنید، بهتر است به نزد پزشک بروید و یک آزمایش ساده بدهید؛ چون ممکن است دچار کم‌کاری تیروئید باشید. (بیماری ناشناخته و نادری به نام سندرم کوشینگ هم هست که موجب افزایش وزن می‌شود. در این بیماری اختلال در هورمون کورتیزول به وجود می‌آید.)

 

 بتهای قلبت را بشکن

 

«تنش و استرس»
در جهان پیشرفته کنونی، خواسته انسان‌ها روزبه‌روز بیشتر و بیشتر می‌شود و برای دستیابی به این خواسته‌ها لازم است بیشتر تلاش کنند و این مسأله خود استرس را افزایش می‌دهد و استرس بر خلق و خو و احساسات ما موثر است. دکتر میشل توضیح می‌دهد که در مواجهه با استرس یا باید با آن جنگید و یا از آن فرار کرد.

بنابراین مبارزه با استرس و حس مسئولیت بیش از حد و فشارهای مالی در زندگی فرایندهای بیوشیمیایی بدن را تغییر می‌دهد و سرعت متابولیسم بدن پایین می اید و تغییر ترشح هورمون‌هایی همچون کورتیزول و لپتنین و … موجب چاقی (به ویژه چاقی شکم) می‌گردد. بعضی از مردم نیز برای رسیدن به آرامش، مشغول به خوردن مواد غذایی می‌شوند که البته این مسأله در درازمدت، کارایی خود را از دست خواهد داد…

آقای دکتر میشل می‌گوید: از آنجایی که مواد غذایی به‌طور موقت فکر ما را از استرس منحرف می‌کنند، تاثیر آنها موقت میباشد. دکتر سوزان باورمن، متخصص تغذیه و معاون مرکز RD معتقد است، افرادی که استرس دارند، غذاهای پر کربوهیدرات‌ را ترجیح می‌دهند؛ زیرا این غذاها موجب افزایش تولید سروتونین در مغز می‌شوند و این ماده شیمیایی تاثیر آرامبخشی دارد. آنها در واقع نوعی خود درمانی منفی انجام می‌دهند…

خوشگذرانی بسیاری از مردم در مورد خوردن غذاهای نشاسته‌دار به همین خاطر میباشد و آنها با خوردن این غذاها احساس بهتری کسب مینمایند. دکتر سوزان توصیه می‌کند، برای رفع و درمان استرس، به جای خوردن غذا و در نتیجه اضافه وزن، بهتر است به تکنیک‌های تمدد اعصاب و ورزش روی بیاورید. (با این روش‌ها مقدار زیادی کالری میسوزانید و علاوه بر اینکه دچار اضافه وزن نمی‌شوید، منافع بسیاری عایدتان خواهد شد.)

 

 

 

«مصرف دارو»

بعضی از داروهای تجویزی برای درمان افسردگی، اختلالات خلقی، تشنج، میگرن، فشار خون و دیابت می‌توانند باعث افزایش وزن شوند (حتی می‌تواند بیش از ۵/۴ کیلوگرم در ماه شما را چاق کند). برخی از استروئیدها و یا هورمون درمانی و قرص‌های ضد بارداری نیز به تدریج وزن بدن را اضافه مینماید. اگر شیوه زندگی‌تان را تغییر ندهید، حتی قفسه داروی شما می‌تواند علل چاقی‌تان گردد…

 

قانون کارما

 

دکتر میشل می‌گوید داروها به اشکال گوناگون روی افراد مختلف موثر هستند و هر دارو به نوعی متفاوت موجب چاقی می‌گردد. بعضی از داروها باعث افزایش اشتها میشوند، بعضی ذخیره چربی را در بدن اضافه مینمایند و بعضی دیگر مقدار انسولین را تغییر می‌دهند. البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که عوارض جانبی داروها در افراد مختلف، یکسان نمیباشد.

در مورد داروهای ضد افسردگی، افزایش وزن امکان دارد حتی به ترکیبات دارو نیز مرتبط نباشد، بلکه از آنجا که با مصرف این داروها فرد احساس بهتر و سلامتی بیشتری می‌نماید میل به خوردن غذا نیز در او افزوده میگردد. بعضی از داروها مانع دفع آب از بدن می‌شوند، که البته گر چه این موضوع به ظاهر موجب افزایش وزن می‌شود، ولی این اضافه وزن چون ناشی از وجود چربی در بدن نیست، به سرعت و به راحتی برطرف میشود.
گروهی از رایج‌ترین انواع داروهایی که ممکن است موجب اضافه وزن گردند، عبارتند از: استروئیدها، داروهای ضد افسردگی، داروهای ضد روان پریشی، داروهای دیابت، داروهای جلوگیری از بارداری، داروهای فشار خون بالا، داروهای سوزش معده و سردل. البته پزشکان معتقدند، حتی اگر داروها باعث اضافه وزن شوند، با یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم می‌توان از عوارض جانبی آنها پیشگیری نمود…

ضمن اینکه با قطع دارو و رسیدن به سلامتی این مشکل برطرف میشود. اگر شما مشکوک هستید و احتمال می‌دهید که دلیل افزایش وزن‌تان داروها میباشند، با پزشک خود مشورت نمایید. ممکن است او بتواند داروی دیگری را برای شما تجویز نماید. اما هیچ‌گاه بدون مشورت پزشک و سرخود مصرف دارو را قطع نکنید؛ چرا که می‌تواند عواقب بسیار جدی و غیر قابل جبرانی در بر داشته باشد!

 

خدا غم را نیافرید

 

«یائسگی»
زنان در سنین مختلفی یائسه می‌گردند؛ ولی به‌طور کلی میانسالی و زمانی که فعالیت‌شان بسیار کمتر از دوره جوانی است، یائسگی را تجربه می‌نمایند. با بالا رفتن سن، روند متابولیسم طبیعی بدن نیز کاهش پیدا میکند. در همین دوران معمولاً افراد زودتر گرسنه می‌شوند، کمتر می‌خوابند و احساس افسردگی می‌نمایند. زنان در دوران یائسگی ترشح استروژن ندارند؛ بنابراین شکل ظاهری اندام‌های آنها شروع به تغییر می‌کند…

دکتر باور معتقد است که معمولاً سایز ران و باسن آنها کوچک می‌شود و سایز شکم‌شان اضافه میگردد و در واقع وسط بدن آنها چاق می‌گردد. دکتر سوزان توضیح می‌دهد که استروژن رسوب چربی را در بدن کاهش می‌دهد و وزن افزایش نمی‌یابد، ولی در زمان یائسگی ترشح این هورمون متوقف می‌گردد. معمولاً چاقی شما از ناحیه میانی بدن آغاز میشود. (چاره اساسی اجتناب از این چربی اضافی در ناحیه شکم، ورزش میباشد.)

با افزایش عضلات، مقدار توده بدون چربی بدن اضافه میشود و این توده به خودی خود سوخت و ساز بدن و مصرف کالری و انرژی را زیاد می‌کند. کارشناسان معتقدند که انجام حرکات بدنسازی، وزنه‌برداری، تمرینات قدرتی، در این سنین یکی از ضروریات زندگی خانم‌هاست. ورزش از پوکی استخوان که از بیماری‌های رایج این دوران میباشد نیز جلوگیری مینماید. ترکیب ورزش و رژیم غذایی سالم و غنی از کلسیم و ویتامین‌ها، علاوه بر جلوگیری از پوکی استخوان، مانع اضافه وزن در دوران یائسگی خانم‌ها می‌گردد!
زیبـا شـو دات کام

 

روح قدیس آسمانی

 

آب کردن شکم، افزایش، رشد، اضافه، وزن، نواخت، مقیاس، اندازه، معیار، ترازو، درجه، Weight، اصول، اهنگ موزون، لاغر، Skinny؛ پوست و استخوان، پوستی، ضعیف، اندک، نحیف، نزار، کم سود، روش حکومت، Regime، پرهیز غذایی، رژیم غذایی، رژیم غذایی ضد چروک، رژیم غذایی کم چرب، رژیم لاغری، رژیم مناسب پوست، چاقی, وزن زیادی, سنگینی، زیاد فربهی, چاقی, سمینی ، چیز گرد, گوشتالویی, چاقی, تپلی، Obesity، افزایش, رشد, اضافه, توسعه, فزونی, تکثیر، Increase، وزن, نواخت, اصول, اهنگ موزون، Weight، کاهش, تقلیل, احیا, اختصار, ساده سازی, تنزیل، Reduction، رژیم, سازمان, روش حکومت پرهیز غذایی، Diet، غذایی, مغذی، Food، چهره, صورت, رو, وجه, رخ, قبال، بدن, بدنه, جسم, جسد, اندام, پیکر، Body، چربی, چاق, پیه، Fat، شکم, بطن، Abdomen، شکم, بطن, حفره, معده, گودی, رحم ، لاغری, ضعف جنسی, عجز, نا توانی, سستی کمر, عنن….

و بسیاری از مطالب مفید و مهم دیگری که در این سایت خواهید خواند…

 

دانلود آمار جمعیت و خانوار شهرستان‌های کشور به ترتیب استان بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۹۰

راز خوشبختی و راه سعادت انسانعالی ترین هدف خلقت(ادمک های اطراف تو)بت های همیشگی قلبت رو بشکنمعنای خوشبختی واقعیحقوق حیوانات(حمایت از حقوق حیوانات)زنا زاده هم،جانشین خدا بر زمینه دختر و پسر زیر بیست سال– کودک آزارییک خبر وحشتناک(روابط نا مشروع خانوادگی)خدا ظالم نیستپولدار شدنحاجت روا شدن(اجابت دعا)چگونه پولدار شدن سعادت مند شویم شهر اهر-شهر تبریزشهر مراغهشهر مرند-شهر بناب-شهر شبسترشهرستان جلفا-شهرستان هشترودشهر میانه-شهر ملکانشهر سرابشهر آذرشهرشهرستان کلیبر-استان اذربایجان شرقی-استان اذربایجان غربیشهرستان ارومیهشهر مهاباد-شهرستان سلماس-شهرستان خویشهر میاندوابشهرستان نقده-ایستا روستای مرموز در قلب ایرانشهرستان طالقان-شهرستان نظرآباد-شهر ساوجبلاغ(هشتگرد)- شهرستان اقلیدشهرسورمقاستان البرز(شهر کرج)شهرستان آبادهشهرستان مرودشت-شهر شیراز-استان فارس-ضعف اعصاب-ارامش اعصاب-محمد شهر کرجماهدشت کرج-مشکین دشت کرج-کمالشهر کرج-چهار باغ کرج- شهر جدید هشتگرد-شهرستان فیروز آبادشهر جهرمشهر کازرونشهر ارسنجانشهر دارابشهر پاسارگادشهر بوانات شهرستان استهبانشهر خرامهشهر خرم بیدشهر خنج-شهر زرین دشت-شهر سپیدانشهر سروستان-شهرستان فراشبندشهر فساشهر قیروکارزین-شهرستان کوارشهرستان گراششهرستان لارستانشهر لامرد-شهرستان ممسنیشهرستان نی ریزاستان گیلانشهر فومنشهر آستاراشهرستان رودبارشهر رودسرشهر لاهیجانشهرستان آستانه اشرفیهشهر بندر انزلیشهر رشتشهر لنگروداستان سمنانشهرستان دامغانشهرستان شاهرودشهرستان گرمسارشهرستان مهدیشهرشهر ایوانکی-شهر آراداناستان مازندران-شهرستان آملشهر چالوسشهر محمودآبادشهر رامسر-شهرستان نورشهر بابلشهر ساریشهر قائمشهر-شهر بهشهرشهر تنکابنشهر نوشهرشهر نکاجزیره زیبای کیشافتتاحیه واختتامیه فوتبال جام جهانی ۲۰۱۴-شهر همدان و غار علیصدر-شهر نهاوند-رژیم لاغری-تناسب اندام-کاهش وزن-شهرستان نمک آبرود-شهرستان اسدآباد-معلم کیست-آب کردن چربیهای شکمی-فلسفه شب یلدا- بیمه معلم-رژیم چاقی برای لاغرها-وظایف معلم-راز لاغری و کاهش وزن-راز چای سبز و لاغری-راز موفقیت معلم موفق-چگونه چاق شویم-چگونه معلمی باشیم-کاهش وزن سریع-معلمان فعال و موفق-ویژگی معلمین نمونه-تاریخ آزمون استخدام معلمین شرکتی-معلمین خلاق-لاغری در یک هفته-ثبت نام معلمین-شهرستان شهسوار-غلبه بر وسوسه خوردن خوراکیها-طب سوزنی و لاغری-با نخوردن لاغر نمیشوید-۱۵ پیشنهاد برای لاغری سریع-بیمه عمر و سرمایه گذاری معلم-بیمه طلایی معلم-شرکت بیمه معلم-رسالت و مقام معلم-بیمه اشخاص و معلم-شهرستان ملایر-بیمه آرامش خانواده معلم-بیمه معلم ویژه فرهنگیان-بیمه های حوادث-بیمه مکمل گروهی معلم-بیمه درمان مسافران خارج از کشور-مزایای بیمه معلم-راه حلی برای چاق شدن-شناخت استعداد دانش آموزان- دیدنیهای مشهد-دیدنیهای نیشابور-دیدنیهای استان خراسان رضوی-دیدنیهای ایران-دیدنیهای سبزوار-

تهیه تنظیم: خوش روزگار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.